FlAsh_7

Může zlato korodovat podobně jako stříbro?

Odpovědi
Dochy

Zlato je chemicky poměrně odolný kov, ve slitinách oxidují převážně ty další složky. Je to jeden z důvodů proč se používá zlato pro pokovení el. kontaktů (neoxiduje a zůstává tedy na kontaktu dobře vodivé)

Emefej

Ano, může. Občas se objevuje tzv. „zlatá rez“, jedná se o červený sulfid stříbrný. V loňském roce se řešila aférka se zkorodovanými zlatými mincemi 5000 Kč ČNB „Památková rezervace Mikulov“.