Biedronca

Muze vypsat recept na HA prakticky lekar,kdyz gynekolog ma mesic dovolenou?

Můj gynekolog má už skoro měsíc dovolenou, a nemá žádný zástup. Já odjíždím na víkend pryč a potřebuji novou HA. Může mi to předepsat i praktický lékař?

Nejlepší odpověď
Lucijej

Předepsat ji může, když to nebude praktikovat moc často. Mám kamarádku doktorku – radioložku a taky mi ji už předepsala, když jsem nestihla svého doktora :o). Ale otázkou zůstává, jestli bude ochoten.

Další odpovědi
anonym

Můj „obvoďák“ mi pilulky také předepsal a měl k tomu nějaký doplňující komentář,který si nepamatuju přesně,ale bylo to o tom,že mám právo to po něm chtít,ale jen na omezenou dobu a on je oprávněn mi tablety předepsat také pouze v omezeném množství…:D

Michal Kole

Nebylo by lepší vydržet týden bez „kluka“ ?

Hormonální antikoncepce má i své nevýhody, např. někdy rozhazuje menstruační cyklus.

fablen

Myslím, že bys mohla navštívit i jiného gynekologa, aby léky předepsal. Přijde mi zvláštní, že tam nemá zástup za sebe uveden. Na zdravotní pojišťovně by ale měli vědět, kdo jej zastupuje – zavolala bych si tam a zeptala se.

ad Michal: to nebude dobrý nápad 🙂