wendyX

Může v praxi dlouhodobě a úspěšně fungovat manželský svazek „sovy“ a „skřivana“ ?

Uvítám odpovědi od vás, kteří jste toto už někdy ‚vyzkoušeli‘, nebo dokonce od těch, kteří to skutečně zvládli (?). Děkuji.

Nejlepší odpověď
dědapetr

10 let jsem chodil na noční a manželka denní a do dnes v pohodě.

Další odpovědi
Pepa25

Může. Nebudou sice spolu denně uléhat a spolu denně vstávat, ale pokud se aspoň někdy potkají (u stolu a v posteli), tak to při toleranci toho druhého fungovat určitě může.

Zdroj: Osobní zkušenost

marci1

Může. Je možná snazší, aby byli oba sovy nebo skřivani, ale vše se dá. My to máme doma stejné. Ale kdybychom byli každý „jiným ptákem“, tak myslím že se to, pokud mají lidé nějaké zájmy, koníčky ap. a „tolerují“ se, že spolu nejsou pořád, zvládnout. Skřivan ráno zajde pro rohlíky, připraví snídani, věnuje se svým zájmům, než se partner vyspí a večer jde skřivan spát a zas má sova svoje „pré“.:-))

trpaslicek

Manželský zatím nevím, ale partnerský nám drží přes čtyři roky. Prostě jdu dřív spát.. a dřív vstávám a nijak to neřešíme.. Ono to takhle je jenom přes víkendy nebo volné dny, kdy přítel (sova) nemusí do práce, přes týden vstává brzo jako já :)

gecco

Jo – bez problému…
Vše spočívá jen ve vzájemném respektu a toleanci.
Případně lze toleranci a respekt podpořit oddělenými ložnicemi…
;-D

Drap

Proč ne. Ničemu to nepřekáží a záleží pouze na těch dvou, jak si svůj život upraví a jak budou vzájemně tolerantní.

zzzlatokopka

To mám doma už roky, já sovička, manžel skřivan:-)))

jj fungujeme, aspoň si nelezeme na nervy.