lescol

Může soud nařídit soudní znalkyni z oboru psychiatrie aby vypracovala znalecký posudek sama na sebe?

Nejlepší odpověď
Sůwa

To je přece nesmysl, posudek na vlastní osobu nemůže být nikdy objektivní, zejména v oboru psychiatrie.

Další odpovědi
anonym

Nejen, že nemůže, ale ani nesmí, stejně tak by jej nesměl znalec přijmout.
Znalec při svém jmenování skládá i v tomto duchu příslušný slib (pokud ti tento fakt jaksi uniká), za jekoukoliv podjatost, dokonce i zatajení, je trestně odpovědný. – viz odkaz ve zdroji:
P.S. I v rubrice Zábava, by byl podobný dotaz diskutabilní, ovšem v seriózní odborné rubrice Trestní právo, je přinejmenším znevažující a hloupý. Dtto předchozí „krádeže satana“. Pleteš se poradnu s dětinskými chaty.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sou­dn%C3%AD_znalec

Drap

Takový posudek by neměl žádnou váhu.

lescol

Je zákonné aby znalec za vypracovaný posudek nepřijal jakoukoli odměnu?

anonym

  1. Doplnění jsi mohla vložit do otázky.
  2. Znalec má zákonný nárok na odměnu dle sazebníku, nikoliv povinnost.

Je spousta charitativních akcí, kde se kdokoliv může zříci honoráře. Přinejmenším v rámci svého občanského práva.

Sůwa

Dr.Axl – nešlo by to konečně bez těch invektiv ?

anonym

Sama víš, že jsem nebyl sám, co jsme to donekonečna zkoušeli po dobrém. Bohužel, někteří jsou hluší i ke zcela zjevné ignoranci pravidel.
Zkus sama navrhnout nějaký vlídný, ale efektivní přístup, když admin zoufale selhává.