Může slon nenávidět?

Vím,že sloni mají svojí paměť.
Díky všem za rady.

Nejlepší odpověď
annas

Nevím, k čemu ti jsou rady dobré. Několik takových otázek je přímo v google.

Uvádím názory odborníků, týkají se nejen slonů…

"Pomsta, krevní msta a sžíravá nenávist patří pohříchu k typicky lidským vlastnostem. Zvířata jsou přímočará, žijí současností, nestarají se ani o včerejšek, ani o zítřek. Mimolidští tvorové podobné vlastnosti ve svém vrozeném povahovém rejstříku nemají – s výjimkou mimořádných, konkrétních a specifických případů, které mohou vyvolat jejich reakce, jejichž výsledky se mohou blížit lidským činům negativní pocity v mezních situacích vyvolávajícím. Ani tyto mezní obranné reakce však nemají v žádném případě nic společného s krutostí; vědomé krutosti je skutečně schopen jen a jen člověk.

Doslova a do písmene lze souhlasit s Markem Twainem, který pravil: „Ze všech tvorů je krutý jen člověk. Jako jediný působí bolest, protože mu to dělá radost. U vyšších tvorů nebyla tato vlastnost zjištěna.

Jedná se však o ryze lidskou emoci. Predátor vůči kořisti nenávist nepociťuje. Obstarávání potravy je pro živočichy obtížná záležitost, a je-li její součástí lov, je i nebezpečná. Pocity jako lítost nebo zášť nejsou namístě, poněvadž by překážely při činnosti, již je nezbytné vykonat. Naopak potěšení provází jak lov, tak samotnou konzumaci úlovku.“

http://www.ifau­na.cz/psi/clan­ky/r/detail/7726/psi-emoce-pomsta-a-nenavist/
--

Sloni se prý báli myší – jde o mýtus, bez důkazu, nesnášejí včely.
Více v odkazu.

http://www.national-geographic.cz/clan­ky/pravda-o-slonech-koho-se-boji-a-co-si-skutecne-pamatuji-20150603.html#­.VmHLC7-BzBw

Další odpovědi
iceT

Až za hrob…

Kelt

Nemusíme to nazývat nenávistí. Prostě mu někdo ublížil a on si to pamatoval dost dlouho a až ten slon zase uviděl daného člověka, tak mu to vrátil.Zvířata si pamatují hlas, pach člověka po mnoha letech.

Šidlo

áno, slony majú vo svojich skupinách hierarchiu a správanie je väčšinou totožné s ľudským (či už pozitívne alebo negatívne) …toto už u nich pozorovali viacerí výskumníci

slon je len o trošku hlúpejší od delfínov, opíc a veľrýb

japonci sa po pokusoch domnievajú, že priemerný delfín je inteligentnejší než priemerný človek......akurát nemá ruky a nohy, aby to naplno využil

všetky ľudské ohavnosti vrátane vojen už boli opakovane pozorované aj u najinteligen­tnejších druhov zvierat.....a funkcie mozgu sa už dajú dosť presne odmerať na mr, takže nejaké chyby pozorovaní možno vylúčiť

anonym

Každý má přece svoji paměť, jenže sloni výjimečně dlouho!

lexx

je velice inteligentní tedy může