bolak

Může se vlas zkazit?

Myslím když někomu vypadne z hlavy, tak jestli se časem(desítky, stovky, tisíce let) nějak rozloží, jako třeba rajče, nebo na něj čas nemůže a zničí ho jen oheň?

Nejlepší odpověď
kapka

http://www.go­ogle.cz/imgres?star­t=133&num=10&hl=cs&biw=1­024&bih=509&tbm=is­ch&tbnid=UOz1Oh­W2YqDTwM:&imgre­furl=http://zpr­avy.idnes.cz/ar­cheologove-dolozili-osidleni-velehradu-za-velke-moravy-p33-/zahranicni.as­px%3Fc%3DA100720_125240_­zlin-zpravy_klu&do­cid=r0hFE8VzDe­YjzM&imgurl=http://i­.idnes.cz/10/073/c­l6/TTT349247_kos­tlivec.jpg&w=630&h­=420&ei=uegbUJ­sip-DhBJamgCA&zoom=1&i­act=hc&vpx=271­&vpy=27&dur=16&hov­h=183&hovw=275&tx=139­&ty=105&sig=113915225287­763987205&page=9&tbnh=14­6&tbnw=195&ndsp=17&ved=1­t:429,r:1,s:133,i:174
Vidíte tam někde vlasy, na té kostře? Ale možná to byl skinhead už zaživa, kdo ví. 😁

Další odpovědi
iceT

Tak jako já si nejsem jistá,kde jsem to četla a podobnou informaci nemůžu najít nebo blbě hledám,ale mám za to,že lidské vlasy a nehty mají nejdelší životnost z celého těla,ale kolik let to je právě nevím.
Doplňuji:
Tak jsem našla,že…
Lidský vlas je prakticky nezničitelný. Pouze hoří, ale mráz, změna klimatu nebo voda mu nic neudělají, stejně jako mnoho kyselin a chemikálií. Neříkáme všechny kyseliny.
http://www.be­runa.cz/text-sto-zajimavosti-o-cloveku/

Ella

vlas je organický, rozloží se, stejně jako zbytek lidského těla…

Kohut57

Vlasy mají velkou životnost/ viz film Planeta opic/. Zemřelému astronautovi rostly vlasy na kostře i po smrti za uřčitých biologických podmínek. Prý lze geneticky z vlasů i klonovat a proto je asi tolik plešounů. Jen nevím jestli si vlasy schraňují až bude klonování povoleno, a nebo se bojí, aby jim někdo, třeba ve spánku, jako Vševědovi, nějaké, nejlépe 3 nevytrhl, a pak toho nezneužil. Tři prý genetikům stačí a můžete pak platit alimenty na potomky, třeba v dolarech nebo rublech. Zde na odpovědích jsem také zaznamenal zájem o ostříhané vlasy od holiče. Varuji, ty ne, mohou se tam přimíchat vlasy nějakého dědka před vámi a vynaložené miliony budou frč. Pak vám vyjde třeba soused. Noste ve dne turban a v noci síťku .
Doplňuji:
Viděl jsem v životě dvě mumie, Lenina a faraóna, ta první myslím vlasy už neměla.

bolak

Ella: jestli víš za jak dlouho se rozloží, tak nesysli a poděl se :)

bolak

ty mu mohli sebrat, možná proto si tak vodevírá hubu, podívej :)

já byl u báby na hřbitově když se exhumovalo, a tam vlasy normálně v rakvi byly, a to bylo po x letech…stejně tak kámošova babka nám ukazovala svoje vlasy (prej z mládí), měla je někde v albu, přilepený izolepou nebo čím..a mám pocit že i v klatovech v katakombách sem pár vlasáčů zahlíd, ale tím si nejsem jistej, už je to pár desítek let