jirka F

Může se plovoucí podlaha vytírat hadrem?

Já myslím že by jí to mohlo nějak poškodit ale přesně nevím.

Nejlepší odpověď
Roman71

Může, ale ne po vojensku: „Co je mokré, to je čisté“, tím byste podlahu tak akorát zničil. Materiál plovoucí podlahy tvoří lisovaný papír. Jakmile nasákne vodou, dojde k nevratnému poškození! Pokud chcete plovoucí podlahu vytírat, tak jen vyždímaným hadrem, aby z něj nekapala voda.

Další odpovědi
aliendrone

Jak která. V zásadě se drž doporučení Romana71, povrch je dostatečně odolný proti krátkodobému (ne příliš častému) kontaktu s vodou. Ideální je VLHKÝ hadr, pokud možno se speciálním prostředkem na mytí/oštřování plov. podlah.

Drap

Proč by ne?

da ny

Ano,
pořádně vyždímaným hadrem, mopem. Jak píše Roman71 😉
Jsou jemné hadry, mikrovlákno, švédské utěrky aj (třeba staré triko).
Písek, kamínky vyluxovat, zamést. Prach setřít. Mop se do všech koutů nedostane a já vždycky radši zakleknu ;) S malým dítětem se stírá denně (hlavně dokud leze), nejlépe po lamelách. Po vylití tekutiny okamžitě hadrem vysušíme.
(domů bych ji nechtěla).

Filip84

A tak jako poškodit…

Většina lidí poškodí plovoučku tím, že jim na ní něco spadne. Ono taky záleží na konstrukci, není plovoučka jako plovoučka, něco je docela pružný (jakoby) laminát, no a něco je plastikové obložení položené na podlahu (obrazně řečeno).

Vytřít to normálně můžeš, prostě namočíš mop, vyždímáš a vytřeš s tím podlahu. Pokud ale na to chceš vylít vědro vody, pak vzít mop a „co je mokré, to je čisté“, tak si vzpomeň, jestli mladý komsomolec může kritisovat politiku VKP(b). Může, ale škoda mladého života.

Jinak ke každé plovoučce by měl být návod. Pokud není, stačí zjistit typ a výrobce a najdeš ho na webu, nebo si o něj řekneš a pošlou Ti ho na e-mail, dneska fakt žádný problém! 😃

Pollon

Plovoucí podlahu vytírám hadrem bez problémů řadu let. Důležité je ho před použitím dobře vyždímat, aby nezůstal plný vody, to by plovoucí podlaze nemuselo dělat dobře.

Filip84

To je, snad, první normální, solidní, dotaz od Tebe, co pamatuju! 😮👍👍👍