Pokročilý

Může se obyčejný šnek chovat v bytě?Nevadí mu to a zvykne si?

Doplňuji:
A kdybych si ho vzala domů,zvykne si?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Doma nevytvoříte podmínky k životu šneka zahradního.Pokud chcete pěstovat šneka tady je nabídka:Obří šnek je přítulný a nenáročný domácí mazlík. Jen pozor na ty žravé.
http://hobby.idnes.cz/…

Zdroj: Obří šnek je přítulný a nenáročný domácí mazlík. Jen pozor na ty žravé Zdroj: http://hobby.idnes.cz/obri-sne k-je-pritulny-a-nenarocny-doma ci-mazlik-jen-pozor-na-ty-zrav e-1jk-/hobby-mazlicci.asp?c=A1 00504_151601_hobby-mazlicci_mc e

Další odpovědi:

Zlatý

šnek není domácí zvíře , má rád život v přírodě, neber si ho domů

Šneček potřebuje někde bydlet.To je jasné.Pro malého šnečka vám postačí i zavařovací sklenice,ale vypadá přinejmenším kýčovitě.V prodejnách se zvířecími potřeby se dá sehnat terárium nebo akvárium.Šikovnější si můžou koupit skla a akvárium slepit sami.

Když už máme akvárium potřebujeme podklad.Uvádí se různé druhy- písek, rašelina, kapadina, ale já používám pouze a jen kokosový substrát.Vydrží dlouho a je dostupný všem.Podklad se dává zhruba 2-5 centimetrový.

Šneček roste tak rychle,kolik dostává potravy a je jasné,že ubikace není nafukovací.

Stříbrný

Za pár dnů nejspíš umře. Taky jsem si asi v deseti vzala domů z jedné aleje šneka do skleničky - dala jsem mu tam listy, na kterých jsem ho našla + nějaké další trošku jsem je pokropila vodou, pár větviček a do víčka samozřejmě díry. Stejně umřel, teda myslím (ulita byla zalepená nějakou bílou blánou nebo tak nějak) už jsem to nikdy neudělala - navíc všude byl sliz.
Nezvykne si, není to pejsek nebo kočka, aby si zvyknul... netýrej ho

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zvířata

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1073
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 280
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.