Bucpet

Pomůžete určit druh šneka?

Dobrý den byl by zde nějaký odborník na určení druhu šneka. Přikládám fotografii. Předem děkuji.

Odpovědi
beer

Plži nejsou mojí specializací, ale pravděpodobně půjde o jednoho ze zástupců našich vřetenatek. Ve sklenících se nejčastěji vyskytuje vřetenatka obecná (Alinda biplicata) a v.mnohozubá (Laciniaria plicata).
K přesnějšímu určení by odborník potřeboval více údajů – např.rozměry, detail ústí, místo výskytu ap. http://www.bi­olib.cz/cz/for­msearch/?acti­on=execute&se­archarea=1&strin­g=v%C5%99etenat­ka

Zdroj: Studium

Bucpet

Děkuji beer, už vím že se jedná o určitý druh vřetenatky. Vypadla na mě z koupeného květáku. Nebyla jsem si jen jistá jestli se náhodou třeba nejedná o nějakého vodního šnečka. Zatím prospívá, žere a roste tak si ji asi necháme. Spíš by mě zajímalo jestli ji na jaře můžem třeba vypustit. Máme doma velké achatiny a k těm ji dávat nebudu.

beer

Jasně, žije venku – klidně ji zjara vypusť ))