v342

Může se mi zavirovat ppčítač když kliknu na podvodný odkaz?

V PC mám aktuální software.
Díky za odpověď

Odpovědi
seraphico

Ale jistě. Tedy za předpokladu, že onen odkaz slouží k zavirování. Nevím, co si mám představit pod pojmem „aktuální software“, ale pokud tím byl myšlen antivir, tak i ten je mnohdy krátký na některé typy virů. Proto je namístě obezřetnost a neklikat na pochybné odkazy.

elkon

Ano. Aktuální software ještě neznamená jistotu. Ale pokud chceš šmejdit po neprobádaných stránkách, tak si aspoň nainstaluj tohle a odkazy otevírej uvnitř. https://www.sta­huj.cz/utility_a_os­tatni/bezpecnos­t/ochrana_poci­tace/sandboxi­e/

petrph

No to se jistě stát může, ale aby tě to uklidnilo

  1. Pojmem podvodný odkaz se dnes značí že na něm pak vyplníš svoje údaje (přihlašovací údaje do banky, ke kartě atd), které pak někdo zneužje. Takže na tohle si dej pozor, a i když se tedy na takovou stránku dostaneš, tohle nikdy nevyplnuj..
  2. Krom toho, dosti nebezpečné je klikat na cizí, podvodné odkazy na smartmobilech, protože tam je nebezpečí nějakého zavirování větší a ty ztráty taky (když pak mohou vytáčet čísla, posílat premium sms, atd.)
  3. Zatímco v případě počítačů – jistě zavirovat se mohou, ale většinou tam ten vir/warm patlá nějakou obtěžující reklamu, nic víc. Píšu většinou, určité riziko tam vždycky je.

Hlada

Co máš na mysli pod pojmem „podvodný“ odkaz?