VampGirl

Může se jíst kiwi i se slupkou?

Znám asi tři lidi, kteří jedí kiwi i se slupkou. Také jsem to zkoušela a docela mi to i chutnalo. Zajímalo by mě ale, jestli to není třeba nezdravé…

Nejlepší odpověď
myšpulín

Není to nezdravé, naopak díky velkému množství vitamínu C je velmi zdravé, takže když si kiwi dobře omyjete, nemusíte se ho bát jíst i se slupkou.

Další odpovědi
hanulka11

mě to tedy nechutnalo se slupkou, ale když ho omyješ proč by to bylo nezdravé ,když si pochutnáš
Doplňuji:
http://notebo­okblog.cz/ostat­ni/ze-zivota/jak-jite-kiwi/

dědapetr

Může jím to běžně nechce se mě loupat a ještě žiji bez následků.

jennysh

Nemá to žadný vliv na zdraví,Můžete to v klidu sníst.

venkovan

Trocha slupky nevadí, alespoň pročiští střívka.

alexandra

Já taky jím Kiwi se slupkou,protože mi to chutná a připomíná mi to angrešt.

bigbít

pokud do něj není absorbován chemický postřik, tak proč ne..

Kamix

Myslím si že klasické kiwi z obchodu by se se slupkou jíst nemělo, protože na ní můžou být zbytky chemie. Radši zvol tedy bio verzi a nebo si kiwi vypěstuj sama. Díval jsem se na https://homezin­.cz/media/jak-pestovat-kiwi a prý se dá pěstovat i v našich podmínkách.