HonzikPernik

je slupka na bramborech jedla, daji se jist brambroy se slupkou? dik

Nejlepší odpověď
gecco

Pokud není zelená, je jedlá…
😉
Třeba do popela se dávají brambory opéct ve slupce, šťouchané brambory se taky často neloupou…
😉

Další odpovědi
Luxx

je jedlá, pokud není zelená
naše vypěstované brambory vařím v páře i se slupkou.. ty z obchodu ale slupky zbavuju

talka

Pečené v ohni určitě ano.

Nechápavé

Ano dají se jíst brambory se slupkou,předem si je pečlivě umyj..

anonym

U nových brambor je slupka jedlá a není nad to, mladé brambory rozkrájet, okořenit a na sádle upéct nebo usmažit. Pokud chci dělat bramborový salát, tak je vařím ve slupce a to proto, že brambory(určitého varného typu) nenasáknou vodu! A to, jak někdo psal, že pečené brambory v popelu je delikatesa, má pravdu!

Pipka

Určitě jsou .Máte americké brambory a jiné recepty.Jen pozor na ty zelené ty jsou jedovaté tam je lépe vařit a bez slupky a s kmínem