FlAsh_7

Může se člověk normálním provazem oběsit?

Může se člověk normálním provazem oběsit? Chci napsat knihu a chci si věci v ní prvně ověřit, věšet se nehodlám. 😁

Nejlepší odpověď
Funna

definuj co je to normální provaz…oběsit se dá i na tkaničce, která tě udrží a nepraskne…

Další odpovědi
Klaproth

Jaký je rozdíl mezi normálním a abnormálním provazem?

callmehelf

Pokud tě provaz unese a neutrhne se tak ano. Pověsit se dá na všem co splňuje tyto podmínky + že si s tím můžeš udělat ten uzel. S nějakým kovovým rámem asi těžko, heh.

Dochy

Ne, věšet se normálním provazem je zákonem zakázáno.

(ok, v současnosti snad ani ne, pokud to provedeš sám…)

Kelt

U sebevraždy není nic zakázané- prostředky, materiál, místo. Nikdo tě už nemůže potrestat. To je jedna věc. A druhá věc je, ta tvoje kniha. Tam můžeš napsat cokoliv, hlavně, abys měl na to prostředky. A jestli se bojíš, že tě bude někdo kritizovat za fyzikálně nesplnitelné věci, tak to se neboj. Klidně ti mohou lidé chodit po stropě a věšet se i na papírovém provázku. A jak se ta kniha bude jmenovat?

Pepa25

K oběšení je potřeba provaz vhodné pevnosti (unese člověka) a délky (aby šla na jednom konci udělat škrtící smyčka a druhý pevně přivázat), s tím, že právě musí být možné udělat tu smyčku a úvaz (proto není vhodné např. tažné lano z auta se skobami na konci). Takovým „normálním provazem“ to určitě jde, ale je otázka, kdo ho má dnes doma (pokud nepočítám skautské uzlovačky atd.)