Bronzový

Může se člověk nemocný zápalem plic vyléčit i bez pomoci lékaře a léků?

Zajímalo by mne, jestli se dá zápal plic třeba normálně vyležet, jako například rýma (nebo jiné onemocnění) nebo jestli je nutné, aby nemocnému pomohl lékař a předepsal mu vhodné léky. Děkuju.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Jistě - i před nástupem moderní medicíny se povedlo některým lidem bez následků zápal plic vyléčit jen bylinkami, klidem, a imunitou. Ale pokud si pamatuji, zápal plic byl považován za smrtelnou nemoc.
Mne "navštívil" před několika lety, prakticky jsem neměl ani výrazně vyšší teploty a nakonec jsem skončil v nemocnici na celkem nepříjemných vyšetření a celkově jsem se léčil asi 6 týdnů.
Dneska raději dvakrát k lékaři pro jistotu, že není, než to si zas přechodit.

Další odpovědi:

Zlatý

Větší pravděpodobnost je,že,bez pomooci lékaře zemře,a nebo si nenávratně poškodí,nejen plíce.

Bronzový

Pneumonie je ZÁNĚTLIVÉ onemocnění plic. Je to v podstatě zánět (=zápal)... Léčí se tedy antibiotiky, pokud jste schopna si ho naordinovat bez lékaře, pak se můžete léčit "po domácku"... Ale rozhodně bych to nezanedbávala, není to zrovna "lehké" onemocnění.. Pokud je člověk starší, nebo dlouhodobě nemocný, může zapříčinit i smrt.. Takže rozhodně vždy lékař!!!!

Zlatý

Měl jsem zápal plic dvakrát a vždy jsem musel do nemocnice,dostál jsem antibiotika, inhalace, kapačky, kyslík na okysličení krve,plíce to nestíhali a ještě léky na podporu dýchání.Přesto jsem díky zápalu plic astmatik.

Stříbrný

Nutná jsou antibiotika dávkování určí lékař, S tímto onemocněním není radno si zahrávat,Oslabený ořganizmus je citlivý na spoustu dalších nákaz viz tuberkuloza.

Pokročilý

Určitě dá,ale nezkoušela bych to.Moje babička bylinkami vyléčila svého otce ze zapalu plic(poslali ho umřít domů)

jistě dá, ale je to vážně malá pravděpodobnost; něco jako bysme vyhodili nad sebe 100 nožů a čekali až dopadnou, stejně velká pravděpodobnost je i u zápalu plic.
já sem zápal plic měl také; nejdřív sem ty bakterie snažil "vykouřit" a hned (cca. do 1,5 dnu od projevení příznaků) sem šel k doktorovy, dostal sem antibiotikum a za týden sem byl jako rybička ;D

Pokročilý

Může, ale vždy záleží na jeho kondici a celkovém tělesném stavu, aby se mu podařilo nemoc vyléčit BEZ následků. Pokud by došlo k masivnímu zápalu plic, bývá ohroženo i srdce a to by rozhodně sám ten nemocný nemohl tzv. !vyležet doma.
Rozhodně bych nedoporučiovala hazardovat a být se zápalem plic doma.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1605
Zlatý mosoj 1494
Zlatý marci1 1277
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 990
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 714
Zlatý quentos 713
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.