zjentek

Může pronajímatel zajistit svou povinnost služby způsobem, kdy je nutné, abyste coby nájemník za tuto zaplatili?

Řekněme, že mezi pronajímatelem a nájemcem nejsou nijak upraveny tzv. nezbytné služby a pronajímatel má tedy ze zákona povinnost zajistit TV + rozhlasový příjem. Pronajímatel se posléze rozhodne pro kompletní telekomunikační rozvod v činžovním domě, včetně koncových bodů v bytech, který mu bezplatně nabídne spol. UPC a práce zdarma i provede s tím, že později poskytované služby budou zpoplatněny dle platných ceníků UPC, kdy základní a zároveň nejlevnější služba poskytnutí TV a rozhlas. příjmu bude stanovena ve výši 300 korun heských za jednu přípojku. Pronajímatel s touto skutečností obeznámí nájemníky a upozorní je, že je v jejich zájmu, aby si službu zaplatili, jelikož při neplacení dojde v konkrétní bytové jednotce ke zrušení služby poskytovatelem a jiná možnost TV + rozhlas příjmu v bytech není.

Má pronajímatel právo při poskytování své zákonné povinnosti postupovat obdobně, jako je uvedeno zde v příkladu?

Odpovědi
Mc Merkurion

… tak, já si nemyslím, že zajištění příjmu tv a rozhlasu je dáno zákonem … a ono to tak nějak je, přečti si tento článek a bude jasné, do jaké varianty patří tvůj případ, a dle toho budem vědět, na co má právo (https://www.no­vinky.cz/finan­ce/clanek/musi-vam-pronajimatel-zajistit-prijem-televizniho-vysilani-ve-standardu-dvb-t2-40304587 ) …

zjentek

Mc Mercurion: Tak jsem si článek přečetl. A TY?

„V takovém případě má pronajímatel ze zákona povinnost zajistit příjem rozhlasového a televizního vysílání. Má se totiž za to, že nezbytnými službami jsou dodávky vody, odvoz a odvádění odpadních vod včetně čištění jímek, dodávky tepla, odvoz komunálního odpadu, osvětlení a úklid společných částí domu, provoz a čištění komínů, případně provoz výtahu a právě také zajištění příjmu rozhlasového a televizního vysílání…"
https://www.no­vinky.cz/finan­ce/clanek/musi-vam-pronajimatel-zajistit-prijem-televizniho-vysilani-ve-standardu-dvb-t2-4030458

A teď znovu k mé otázce:

„Řekněme, že mezi pronajímatelem a nájemcem nejsou nijak upraveny tzv. nezbytné služby a pronajímatel má tedy ze zákona povinnost zajistit TV + rozhlasový příjem… “

Otázka se neptá, kdo si co myslí, otázka je KONKRÉTNÍ! (;
(Ale třeba se tady objeví někdo, kdo tady „PRACUJE“ a tudíž se nebude drze flákat a řádně odpoví).

Mc Merkurion

… cituji (z článku): "Tou první je, že s pronajímatelem nemáte v nájemní smlouvě upravené tzv. nezbytné služby, které je povinen po dobu nájmu zajišťovat.

„V takovém případě má pronajímatel ze zákona povinnost zajistit příjem rozhlasového a televizního vysílání. Má se totiž za to, že nezbytnými službami jsou dodávky vody, odvoz a odvádění odpadních vod včetně čištění jímek, dodávky tepla, odvoz komunálního odpadu, osvětlení a úklid společných částí domu, provoz a čištění komínů, případně provoz výtahu a právě také zajištění příjmu rozhlasového a televizního vysílání,“ vysvětlil Petr Šmelhaus, vedoucí právního oddělení spotřebitelské organizace dTest. … Ze zákona přímo nevyplývá, jak má být služba příjmu rozhlasového a televizního vysílání pronajímatelem zajištěna. Je na něm, jaký technický a organizační způsob zvolí." >>> je na něm, jak to udělá, tj. má na to právo …