Beer4Real

Může pozitivní přístup a myšlení ovlivnit průběh závažné nemoci?

Byl sem kdysi host na přednášce kde jedna paní tvrdila že lidé s vážnou chorobou můžou ve velkém měřítku ovlivnit, dokonce úplně přemoci svoji nemoc tím že si vsugerují zdánlivé zdraví, že budou myslet jen pozitivně a nepřipustí si možnost selhání.

Určitě na tom něco je, protože opačný přístup by člověka zničil určitě.
Ale jak moc hraje tenhle přístup roli v uzdravení organismu?

Nejlepší odpověď
briketka10

jedině tak jsem se vylízala z nemoci
a myslela si, že mám namále :))
Doplňuji:
bez rodiny a přátel
bych to nedala..

Další odpovědi
zjentek

může ..totéž myšlení může zachránit celou zemi, nejen jedince ..ale málokdo to dělá, není to tak pohodlné, jako jen požívat :o

mosoj

Zcela určitě ovlivní. Umřeš o něco déle.

lota

Síla myšlenek. „Věř a víra tvá tě uzdraví.“

Sarrow

Tady máš odpověď :)
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=gVUkbRng7fo
Doplňuji:
Dokonale to odpovídá na tvoji otázku…

marci1

Samozřejmě že pozitivní přístup a víra v uzdravení mohou ovlivnit léčení a průběh vážné nemoci. Většina pacientů se také snaží věřit v uzdravení. Proto také těm pacientům, kteří by to psychicky zvládali špatně, lékař stádium nemoci nebo dg nesdělí.

petra15

Na tomto principu bazírovala medicína pred tisíciletími ( Stonehenge) a dnes jeste u „prírodních národu“ v Africe, Asii a Americe. Byla aktivována vlastní imunita. Dnes veríme lékarum – bohuzel… ale v mnohém nase medicína jeste neumí to, co samanismus.
Doplňuji:
Nas imunní systém se skládá ze sedmi nezávislých systému…nejznámejsí : bílé krvinky…a kdyz se podarí tuto sílu aktivovat, tak se (skoro hrave) podarí vylécit rakovina a aids-ano vidíte správne. Totiz né zdaleka vsichni mají pri aids vubec nejaké problémy. A u rakoviny je mnoho prípadu, kdy zbývá tomu pacientovi jen 5 mesícu, a kdyz prijde za tri mesíce na kontrolu, tak je ten ohromný tumor uz skoro pryc. Uz jsem nad tím premýslela, sepsat tyto prípady a zabývat se tím, jak to „udelali“- pár jich uz mám.

johana 56

Záleží na nemoci,stavu a hlavně vůli člověka vyrovnat se sám se sebou.
Pokud je při léčbě sebemenší naděje na uzdravení,optimista to zvládne.Důležité je také chování a podpora osob v nejbližším okolí nemocného.
Při skutečně závažné,nevylé­čitelné nemoci je pozitivní myšlení prakticky jediná možnost,jak život zvládat.Každopádně ale musí jít stranou sebelítost,žehrání na osud,pocit křivdy.Nic z toho zbývající čas neobohatí,naopak jej zkracuje.

www

Takový postup určitě při léčbě pomáhá, někdy dokonce až k úplnému uzdravení hlavně při závažných chorobách jako je např. ‚rakovina‘.
Zkušenost z okolí
Jsou ale nemoci, kdy ale k tak výraznému posunu nedojde, byť se pacient snaží myslet pozitivně sebevíce a přitom nedodržuje základní lékařské pokyny (diabetes ap.)
Tedy pozitivní myšlení + lékařská péče je postup nejvhodnější.
Názor

Kelt

Ano, a jsou o tom důkazy. Když je budeš hledat, tak je najdeš. Pro člověka je jednodušší myslet to, co si myslí ostatní , protože myslet na něco pozitivního vyžaduje velkou námahu. Každopádně existují jedinci, kteří to dokázali. Lidé se dokázali vyléčit z nevyléčitelné nemoci, i když měli šanci 1:500. Co je to za sílu, to se neví, respektive , každý tu sílu nedokáže využívat k pozitivnímu.

anonym

Jak moc nelze tak snadno říct – u jaké choroby, v jakém stavu je pacient…
Ale je to opravdu hodně…
😉

da ny

Samozřejmě 🙂, pozitivní myšlení, jednání, bez pocitů výčitek a křivd… odskoušeno na vlastní kůži HRAJE HLAVNÍ ÚLOHU NA CESTĚ K UZDRAVENÍ.
80% chorob má na svědomí psychika a postoj k životu! Nemoc je facka od života, upozornění a varování ⇒ je třeba cosi změnit…, v životě, v chování, myšlení apod.

http://www.you­tube.com/watch?v=0rfR5JxY-AA

http://www.you­tube.com/watch?v=8b3b09B­fDeE
Doplňuji:
pardon :) …odzkoušeno na vlastní kůži…

Lamalam

Určitě to má u řady onemocnění kladný vliv.

petra15

Kelt
Asi jsi necetl tu vetu z mojí odp.: „Byla aktivována vlastní imunita“, kdyz se ptás „co je to za sílu, to se neví“. Tuto sebeobrannou schopnost máme vsichni v sobe zaprogramovanou(uz z „praveku“). Neznás príklady z Cíny, kdy byli operováni fanatici(maois­ti)bez narkózy?

petra15

Beer4Real
jak si to muzes vubec dovolit – zadat takhle peknou otázku? Uz mi to skoro pripadá, ze to snad bude jeste pravda, co más tam na konci v profilu…:-)
No, tak ti teda gratuluji, – jses na dobré ceste…:-) Nechceme nás válecný stav uz ukoncit?:-)