Maggie.b

Může Osvícení dosáhnout normální člověk?

Nejlepší odpověď
Wareg

Jack Nicholson dosáhl ve filmu Osvícení také jistého druhu osvícení… 😉

Další odpovědi
tom004

To je otázka.Zkusím příkldad. Někdo o někom prohlásí, že ho musel „osvítit duch svatý“. Prostě vyřeší něco způsobem naprosto nelogickým, nesmyslným, ale situaci vyřešíl jediným možným způsobem, v daném okamžiku.Je ten člověk Osvícený, nebo měl vnuknutí, nebo souhrn jeho vědomostí vedl k jedinému správnému závěru, podle kterého jednal? Mohl bych tedy říci,pokud vynechám náboženský výklad,že osvícený člověk je ten, který svých vědomostí využije k prospěchu jiných. Říká se „osvícené 19. století“,ne­bývalý rozvoj literatury,kul­tury,vědy a techniky ap.Těch vysvětlení je určitě daleko víc, ale mne napadlo toto. Takže věřím, že člověk může být „Osvícen“.