zjentek

Může mně někdo zde potvrdit, že poštou právě obdržený příspěvek níže vložený je jen aprílovým žertíkem?

Anebo jde o fakta?

"KONOPÍ

Je rok 1914. Léta první světové války a farmáři pěstují „konopí“ za americké dolary.. Mějte to na mysli a čtěte dál.

Průmyslové konopí není jen zemědělská rostlina! Tohle je protijed na ropu a dolar!

JAK BYLO ZAKÁZÁNO?

👉 1. Jeden akr konopí produkuje tolik kyslíku jako 25 akrů lesa.

👉 2. Opět z jednoho akru konopí může vzniknout stejné množství papíru jako ze 4 akrů stromů.

👉 3. Zatímco konopí se může 8× proměnit v papír, strom se může změnit na papír 3×.

👉 4. Konopí vyroste za 4 měsíce, strom za 20–50 let.

👉 5. Konopí je skutečný lapač radiace.

👉 6. Konopí lze pěstovat kdekoliv na světě a potřebuje velmi málo vody. Navíc, protože se umí chránit před hmyzem, nepotřebuje pesticidy.

👉 7. Pokud by se textil vyrobený z konopí rozšířil, pesticidní průmysl by mohl úplně zaniknout.

👉 8. První džíny byly vyrobeny z konopí; i slovo „KANVAS“ je název daný konopným výrobkům. Konopí je také ideální rostlinou pro výrobu lan, provazů, tašek, bot, klobouků.

👉 9. Snižuje účinky chemoterapie a ozařování při léčbě konopím, AIDS a rakoviny; Používá se nejméně u 250 nemocí, jako je revma, srdce,

epilepsie, astma, žaludek, nespavost, psychologie a onemocnění páteře…

👉 10. Hodnota bílkovin konopného semínka je velmi vysoká a dvě masné kyseliny v něm nikde jinde v přírodě nenajdete.

👉 11. Konopí je ještě levnější na výrobu než sója.

👉12. Zvířata krmená konopím nepotřebují hormonální doplňky.

👉13. Všechny plastové výrobky lze vyrobit z konopí a konopný plast se velmi snadno vrátí do přírody.

👉14. Pokud je karoserie vozu z konopí, bude 10× pevnější než ocel.

👉15. Lze jej použít i pro zateplení budov; Je odolný, levný a pružný.

👉 16. Mýdla a kosmetika z konopí neznečišťují vodu; Je tedy zcela ekologicky šetrné

V Americe v 18. století bylo jeho pěstování povinné a farmáři, kteří ho nepěstovali, skončili. Teď je ale situace opačná. Odkud to vzešlo?

Hurst vlastnil noviny, časopisy a média v Americe v 19. století. Měli lesy a vyráběli papír. Kdyby byl papír z konopí, mohl přijít o miliony. 👎

Rockefeller byl nejbohatším mužem na světě. Byla tam ropná společnost. Biopalivo, konopný olej, byl samozřejmě jeho nejhorším nepřítelem.

Mellon byl hlavním akcionářem společnosti Dupont Company a měl patent na výrobu plastů z ropných produktů. Konopný průmysl také ohrožoval jeho trh. Mellon se později stal ministrem financí amerického prezidenta Hoovera.

Muži těchto velkých jmen, o kterých jsme mluvili, se na svých schůzkách rozhodli, že konopí je nepřítel. A zakázali ho. Prostřednictvím médií vtloukali lidem do mozků, že je toxickou drogou spolu se slovem marihuana. Léky z konopí byly staženy z trhu a nahrazeny chemickými látkami, které se dnes používají.

Pro výrobu papíru se kácí lesy. Přibývá intoxikace z pesticidů a rakovina.

A potom jsme naplnili náš svět plastovými odpadky, škodlivým odpadem. "

Děkuji

Nejlepší odpověď
annas

Projdte si odkaz, dovíte se víc.

Jde o ionformace z připravovaného festivalu. Pátý ročník konopného festivalu KONOPEX proběhne 22.-24. dubna 2022. Letos se přesune do nových a větších prostor komplexu Trojhalí Karolina v centru Ostravy.

V odkazu se dovíte o historii konopí i jeho zákazu.
Můžete porovnat s informacemi, které jste obdržel.

https://cbdle­gal.cz/historie-konopi-cannabis/

https://konopex.cz/

KONOPEX opět otevře dveře do světa konopí široké veřejnosti.Os­lava konopí

https://m.face­book.com/even­ts/301485644147260/

https://www.go­ogle.com/sear­ch?client=fire­fox-b-d&q=https%3A%­2F%2Fm.facebo­ok.com%2Feven­ts%2F301485644147260%2F

Další odpovědi
Drap

Nelze to potvrdit. Tyto uvedené věci jsou skutečností.

Jozef Blstak

odpověď se dá nají i zde:
https://www.go­ogle.com/url?sa=t&rct=j­&q=&esrc=s&sou­rce=web&cd=&cad=rja&u­act=8&ved=2ahU­KEwjpoYWm1PL3Ah­WrR_EDHU4XAtoQ­FnoECAUQAQ&ur­l=https%3A%2F%2Fthe­ses.cz%2Fid%2Fq­yhlx8%2F402733­&usg=AOvVaw11Xm5WJ-sI1PZi3Ssv6iwv

Pepa25

Je mi UPŘIMNĚ LÍTO lidí, kteří čerpají informace z řetězových emailů … A je docela jedno, jestli je fakticky pravdivý jeden nebo deset bodů ze seznamu toho či onoho.

Ametyst

Mně je upřímně líto lidí, kteří se dělají chytrými, protože „v televizi říkali, že…“ Přitom je to slepá víra. Novináři nic neověřují, jenom „šíří“.

zjentek

Mně taky.