Strasidlo

Muze mi exekutorsky urad zakazat vycestovat do EU i pres podmineny trest?

Dobry den, planuji v brzke dobe vycestovat do Nemecka za ucelem prace. Dostal jsem petilety podmineny trest za drobnou majetkovou cinnost a jedno tezke ublizeni na zdravi. Dozvedel jsem se o exekuci. Sjednali jsme si splatkovy kalendar,… Vse je teprve v pripravnem rizeni, jeste nebyla zahajena exekuce. Muze ex. urad na zaklade neceho zakazat vycestovat do zahranici? Predem dekuji za kladne vyrizeni me otazky.

Nejlepší odpověď
ivzez

Otázka se nevyřizuje kladně ani zamítavě, to si pletete se žádostí.

Exekutorský úřad není oprávněn (alespoň pokud vím) někomu bránit v cestování.

Problém vidím v té podmínce.
Většina zaměstnavatelů vyžaduje čistý trestní rejstřík
a obávám se, že stejné to bude i v Německu.