Může mi dát lékař zpětně potvrzení o nemoci když jsem u něho v době nemoci nebyl ?

Byl jsem 3 dny nemocný, takže jsem nešel do školy a nyní po mě žádá můj třídní učitel, abych mu přinesl potvrzení od lékaře, jelikož mu přijde to, co jsem napsal do omluvenky, nesmyslný.
Doplňuji:
Dodatek: Nic jsem si nevymyslel, nejspíš jsem se v omluvence špatně vyjádřil a nemá cenu mu to vysvětlovat.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Může - ale protože lékaři nebývají ´blbí´, neudělá to...
:-D
Jeho (možný) postih je mnohem závažnější, než tvůj...
___
Příště si nevymejšlej.
Doplňuji:
"Špatně vyjádřil"?
No - pokud sis do omluvenky na tři dny napsal ´gastroezofageální reflux´ a nyní na podporu této diagnózy kulháš...
Tak to fakt nevysvětlíš...

Další odpovědi:

Bronzový

Může,ale málokterý to udělá!! A to jen v případě že v Pátek má člověk vysoké teploty a nejde do práce a v po poté co se uleví jde teprve k lékaři pro neschopenku,pak lékař potvrdí i páteční absenci!!
V tomto případu asi nedá!! tím spíš že ani neví o nemoci dotyčného,tedy tazatele!!!

Stříbrný

Oficielně tuším může 3 dny zpětně. Ale obávám se, že aby to udělal musí k tomu mít dobrý důvod. To že se rozhodneš, že jseš marod a zůstaneš doma opravdu není dobrý nápad. Co se docházky týče, máš podobné povinnosti jako normální zaměstnanec.

Bronzový

Prej že se mu nezdá co jsi napsal do omluvenky :D

Stříbrný

Nemůže a neměl by to udělat ani "ze známosti".

Pokročilý

Mi se jednou povedlo takové potvrzení dostat a to dokonce rok a něco zpětně. Záleží na lékaři a jak moc budeš prosit.

Bronzový

Třídenní nebo 14 denní absenci podepsanou rodiči na gynnáziu vždy uznali.
Lékaři nejsou povinni potvrzovat omluvné listy a u nás to často odmítají, nebo za poplatek.
Učitelé ZŠ i SŠ to "vzdali" a spokojí se s omluvenkou plnoletého a rodičů obzvlášť.
Problémy pak byly s celkovou absencí v jednotlivých předmětech (povoleno 30%, později 20%), záleželo však na tom, zda bylo dost podkladů pro oklasifikování studenta. Posuzovalo se individuelně, někdy byl přezkoušen před komisí.
Školy se snaží omezit záškoláctví, o těch, kteří bývají často nemocní se vědělo a škola mohla kontaktovat lékaře, který řekl např. max. "Ano v té době byl nemocen".
Dělo se tak však dlevnitřních předpisů (v případě déletrvajících absencí) školy a s odsouhlasením rodičů (hlasováním).
Pokud je tvá absence občasná/výjimečná, vyučující by to asi neřešila....
Zkus i lékaře, za pokus to stojí :).

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1605
Zlatý mosoj 1494
Zlatý marci1 1278
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.