Rokio

Může mě psychiatr nechat odvést do psychiatrické léčebny jenom kvůli nespavosti?

Mé rodině v současné době na mně vadí jen dvě věci:

  1. Zapomínání zasunout židli.
  2. Akutní středně těžká nespavost.

Jinak je mí chování plně v normě podle mého okolí.

Můžu POUZE za nespavost skončit v blázinci?

Nejlepší odpověď
Dochy

Ne, nemůžeš skončit v blázinci.

Domnívám se, že můžeš skončit v léčebně, pokud lékař usoudí, že je to vhodné a Ty s tím budeš souhlasit. (pouze můj osobní laický odhad založený pouze na informacích, které jsi uvedl)

Další odpovědi
ivzez

Rokio, nikdo z nás není psychiatr. I kdyby byl,
nedokázal by bez řádného osobního vyšetření
přes internet posoudit něčí zdravotní stav.

Přestaň se na ústavní léčbu dívat jako na trest za něco.
Uvědom si, že psychiatr navrhuje ústavní léčbu jenom v
případech, kdy ambulantní léčba nestačí.

Nebo v případech, kdy ambulantní léčba nepomáhá → např. kvůli
tomu, že pacient „má svou hlavu“, lépe než vystudovaný lékař „ví,
co mu je“, nebo že sám určuje, kdy a jakou medikaci potřebuje.

Ústavní léčba není „trest za chování, nespavost či zapomínání“,
ale má pomoci pacientům, kterým ambulantní léčba nestačí.

Navrhnout nebo posoudit, kdy je na místě ústavní léčba,
je v kompetenci ošetřujícího lékaře. Nikoliv laiků z internetu.

Klaproth

Tohle je tvoje nejméně padesátá otázka o psychiatrech. Myslím, že máš daleko víc problémů než ty dva výše zmíněné a v tom blázinci nakonec skončíš. Nemusíš na nic čekat, můžeš se tam přihlásit dobrovolně.

Lamalam

Už jenom za tu židli bys zasloužil 10 let detence.