Může mě člověk udat?

Je to bývalý přítel mý ženy a parkrát jsem mu poslal přes Messenger společné naše fotky jen kvůli tomu, že ji otravuje a mě to vadí. Včera v práci jsem ho potkal poprvé osobně a jeden kolega z práce za ním vyběhl a údajně mu asi vyhrožoval, ať mě nechá s přítelkyní být. Jak píšu. údajně.. a ten bejvalej mé ženy si myslí, že jsem ho na něj poslal já a při tom to není pravda. Za ním jsem vyběhl po té, co mě zavolali, abych přišel k nim a byl jsem v pracovním oděvu (tedy jsem byl v práci).

Má nějaké pravomoce mě za něco udat? Co já vím a selský rozum používám, tak proti mě nemá nic, absolutně nic. Ovšem mohu se mýlit, proto se zde ptám.

Děkuji.

Reaguji: Kryšpín: Takže by se tím to případem nezabývali? Myslíte?

Nejlepší odpověď
Drap

Může tě udat každý za cokoli.

Další odpovědi
Lamalam

Může tě udat, může ti dá přes hubu, může tě ignorovat, může se ti vysmát, může tě poslat do pr…
On prostě může ledacos.

Kryšpín

Tvrzení proti tvrzení, policie to odloží má daleko vážnější šetření

briketka10

Nemá proti Tobě žádné důkazy.
Tak za co by udával.

ivzez

Neuvádíte moc informací, takže situaci nelze posoudit.
Přesto mne zaujalo to zasílání fotek.

Jestli se nemýlím, ptal jste su nedávno na zveřejňování fotek.
Argumentoval jste chybně (!!) tím, že člověk, který se s Vámi nechá vyfotit,
přece musí počítat s případným zveřejněním. To je omyl, nemusí.

Ke zveřejnění fotky kohokoliv vždycky potřebujete souhlas dotyčného
a musíte být schopen tento souhlas kdykoliv prokázat.
(Souhlas byste měl mít písemně. A je potřeba počítat s tím,
že dotyčný má právo později tento souhlas odvolat.)

Emefej

Může tě udat za cokoliv, třeba za nezákonný lov velryb. Ale za rozesílání nějakých fotek bych ti nespíš dal přes hubu. To by bylo účinnější.