Avatar uživatele
aknairda

Zajímá mě, zda mohu použít nervový sprej na osobu, která mne fyzicky napadla?

Ovšem aniž bych z toho pak měla problémy já, například udání a pod. Dále by mě zajímalo, co s člověkem tento sprej vlastně udělá? A poslední co mě zajímá, když mě ta osoba napadla, mohu podat trestní oznámení? K čemu by to vedlo? Svědky mám.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Katusa před 4688 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Jasně, proto se jmenuje obranný sprej.
Jsou různé druhy, běžný, pepřový a military(vojenský). Seřazeno podle účinnosti.
A oznámení, nejen že můžete, ale určitě je záhodno podat a to co nejdříve. Lze na jakékoliv služebně policie ČR.
Jinak sprej útočníka ochromí, je to podobné jako slzný plyn, ale se silnějším účinkem, a je-li značkový, tak relativně kratšími následky.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Je to urcite neprijemna vec … , ale nechapu tu otazku. Nekdo vas tedy napadl , vy jste se ted prisla zeptat na odpovedi , jestli muzete spray pouzit … a pak se vratite za dotycnym a naspreyuete ho ? Prominte… ale aby to pak nebylo jeste horsi. Radsi nez tu odplatu bych podala asi to oznameni. -iv-

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
venkovan

Otázka je, zda svědci chtějí svědčit. No minimálně může takový člověk mít záznam. A jestli použít či nepoužít. Vůbec bych se nebál, je to přiměřená obrana. Ož existiújí i výklady, že přiměřená obrana je i když proti útočníkovi napadaný použije vyšší zbraň než jakou je napaden. Třeba proti noži použít pistoli. není to tak jednoznačný, ale za jistých okolností lze se takto bránit.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Král Krysa

Ano. Ale následek svého počínání si ponesete sám. Ono použití nervového spreje není stejné jako použití spreje slzného či pepřového.
Slzný = slzení
Pepřový = slzení,pálení pokožky
Nervový = svalové křeče

U nervového se dostává aerosol do krevního řečiště kdy způsobuje svalovou ztuhlost a u člověka s slabším srdcem může přivodit infarkt či rovnou smrt.Proto je jeho použití u nás v ČR zakázáno krom zásahových složek do kterých vy 100% nespadáte.

před 4081 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aknairda

Ale samozřejmě, že nepoletím teď za dotyčným mu nastříkat do obličeje. Ptala jsem se z důvodu případného dalšího napadení, bála jsem se, aby z toho dotyčný neměl například trvalé následky nebo podobné závažné problémy. Nejsem pomstychtivá, jen beru příliš ohledy na druhé, i na agresivní osoby bohužel.......

před 4688 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Král Krysa

Ano použití nervového spreje může na útočníkovy zanechat trvalé následky.

před 4081 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek