aknairda

Zajímá mě, zda mohu použít nervový sprej na osobu, která mne fyzicky napadla?

Ovšem aniž bych z toho pak měla problémy já, například udání a pod. Dále by mě zajímalo, co s člověkem tento sprej vlastně udělá? A poslední co mě zajímá, když mě ta osoba napadla, mohu podat trestní oznámení? K čemu by to vedlo? Svědky mám.

Nejlepší odpověď
anonym

Jasně, proto se jmenuje obranný sprej.
Jsou různé druhy, běžný, pepřový a military(vojenský). Seřazeno podle účinnosti.
A oznámení, nejen že můžete, ale určitě je záhodno podat a to co nejdříve. Lze na jakékoliv služebně policie ČR.
Jinak sprej útočníka ochromí, je to podobné jako slzný plyn, ale se silnějším účinkem, a je-li značkový, tak relativně kratšími následky.

Další odpovědi
anonym

Je to urcite neprijemna vec … , ale nechapu tu otazku. Nekdo vas tedy napadl , vy jste se ted prisla zeptat na odpovedi , jestli muzete spray pouzit … a pak se vratite za dotycnym a naspreyuete ho ? Prominte… ale aby to pak nebylo jeste horsi. Radsi nez tu odplatu bych podala asi to oznameni. -iv-

venkovan

Otázka je, zda svědci chtějí svědčit. No minimálně může takový člověk mít záznam. A jestli použít či nepoužít. Vůbec bych se nebál, je to přiměřená obrana. Ož existiújí i výklady, že přiměřená obrana je i když proti útočníkovi napadaný použije vyšší zbraň než jakou je napaden. Třeba proti noži použít pistoli. není to tak jednoznačný, ale za jistých okolností lze se takto bránit.

Král Krysa

Ano. Ale následek svého počínání si ponesete sám. Ono použití nervového spreje není stejné jako použití spreje slzného či pepřového.
Slzný = slzení
Pepřový = slzení,pálení pokožky
Nervový = svalové křeče

U nervového se dostává aerosol do krevního řečiště kdy způsobuje svalovou ztuhlost a u člověka s slabším srdcem může přivodit infarkt či rovnou smrt.Proto je jeho použití u nás v ČR zakázáno krom zásahových složek do kterých vy 100% nespadáte.

aknairda

Ale samozřejmě, že nepoletím teď za dotyčným mu nastříkat do obličeje. Ptala jsem se z důvodu případného dalšího napadení, bála jsem se, aby z toho dotyčný neměl například trvalé následky nebo podobné závažné problémy. Nejsem pomstychtivá, jen beru příliš ohledy na druhé, i na agresivní osoby bohužel.......

Král Krysa

Ano použití nervového spreje může na útočníkovy zanechat trvalé následky.