zjentek

Může kávová sedlina (lógr) škodit trávě?

Například v případě kdy jsme zhnilí nosit ji vylít do komposta bo je tam zima a tak ji jednoduše chrstáme z okna rovnou do trávy, případně do sněhu.

(A ještě podotázka jaký panuje názor na lógr do dřezu a nebo do záchodu. Děkuju.)

Nejlepší odpověď
annas

Podle zdrojů ne.

KÁVA BEZ ODPADU: KAM S LÓGREM? NA ZAHRADU!
https://www.bir­dsong.cz/blog/ka­va-odpad-na-zahradu/

Nejen ve formě lahodného nápoje umí dělat káva zázraky. Kouzlit se dá i s jejími zbytky. Způsobů, jak je využít a přiblížit se o další krok k zero waste životu a domácnosti bez chemie, je celá řada. V následujícím čtyřdílném seriálu se s vámi podělíme o ty, které nám připadají zajímavé a užitečné. Začínáme využitím zbytků kávy na zahradě.

Hnojivo, které dělá s trávníkem zázraky. Vyzkoušejte lógr z kávy

Pokud holdujete kvalitnímu espressu nebo klasickému „turku“, nemusíte si prakticky pořizovat žádné travní hnojivo. Káva totiž obsahuje draslík, fosfor a dusík, což jsou látky, které podporují zdravý růst a odolnost rostlin. Jak toho využít? To Deníku.cz prozradil zahrádkář Radomír Hrbáč. „Pracuji nedaleko jedné kavárny, kde vaří desítky káv denně, takže o použitou kávovou sedlinu není nouze. Stačilo se tak s nimi domluvit, aby sedlinu nevyhazovali. Jednou za tři dny si přijdu pro plnou krabici kvalitního hnojiva. A musím říct, že na mém trávníku už to jde opravdu vidět,“ pochvaloval si Radomír.

https://www.de­nik.cz/zahrada/to­to-hnojivo-bude-vas-travnik-milovat-staci-vam-logr-21220627.html

Další odpovědi
elkon

To žiješ ve stanu, že nemáš doma odpadkový koš?
A pokud je v bytě nedostatečný spád odpadního potrubí, řekněme z kuchyně ke stoupačce, snadno se potrubí ucpe.

da ny

Asi ne.
8 tipů jak využít kávovou sedlinu
• Pohlcovač pachů z lednice. …
• Odstraní tuk z pánve. …
• Výroba „starého“ papíru. …
• Čištění ucpaného dřezu a trubek. …
• Odpuzovač šneků a slimáků …
• Změna barvy hortenzií …
• Posilněte své rostliny, obohaťte svůj kompost. …
• Ochrana rostlin před domácími mazlíčky.

7 tipů, jak využít kávovou sedlinu

  1. Peeling a masáž pokožky
  2. Pohlcovač pachů v lednici
  3. Čištění připálených hrnců a pánví
  4. Obohacení kompostu
  5. Odradí nezvané hosty na zahradě
  6. Odpuzovač blech
  7. Přírodní barvivo

https://inspi­race.heureka.cz/ti­py-jak-vyuzit-kavovou-sedlinu/
Někde jsem kdysi zaslechla, že se nemá vylévat pravidelně do WC mísy, poškrábe se povrch.

da ny

4. Čištění ucpaného dřezu a trubek
Kávovou sedlinu využijete také jako jednoduchý a šetrný čistič dřezu. Zároveň šetříte životní prostředí, protože nemusíte používat agresivní chemické prostředky. Jak na to? Stačí do dřezu nasypat kávovou sedlinu, přidat pár kapek mycího prostředku a zalít 1l vroucí vody. Tento velmi jednoduchý trik vám pomůže zabránit ucpání potrubí a ušetří návštěvu instalatéra.

https://www.fa­irmade.cz/8-tipu-jak-vyuzit-kavovou-sedlinu

annas

da – ny,

slyšela jsem tuto radu, vyzkoušela, ale nefungovala. Lógr ucpal trubky, instalatér je musel proudem vody vyčistit. Doporučil, abych se vyvarovala opě ovného ucpání potrubí, , nemám lógr z kávy vylévat do dřezu. . Takže nevím.
Možná se uvedená rada týká nových bytů a domů, které mají určitě novější, , tedy širší trubky na odpad, než byly ve starších domcích,.

zjentek

Paráda! jax věděla, že zrovna na tohle se chci zeptat? 😃

Ovšem princip jsem tedy jaxi nepobral 😮

zjentek

Elkon, COŽE? Biologický odpad do KOŠE??? No to snad… Co tě do života naučili, konkrétně v ohledu k přírodě? A ještě k tomu mokrý lógr… 🤦‍♂️… To asi denně měníš sáček, že? Což další „lahůdka“ v ohledu k přírodě, přírodnímu prostředí. Trochu čti o dění, uveď se do obrazu (to kvůli potomstvu, příštím generacím). Chápu, že coby neprobuzenému ti mé věty nedávají žádný smysl, ale… Až se v tobě probudí jiskra Vesmíru a ty počneš mít touhu něco zachránit, kromě sebe a v tomto pocitu spatříš smysl tvé existence, nestyď se mě oslovit, poradím. Budu za tebe prosit Vesmír, ať ti dá naději. Ať jsme přátelé, ať jsme jednota, ať jsme jedno. Děkuji za odpověď.