Může Čech získat certifikát z češtiny či slovenštiny?

Otázka doplněna o slovo „jazykový“. Snad na ní půjde nyní jiý správně odpovídat.

Jakou formou toho lze dosáhnout? Kurz? Rekvalifikace? Přes školy/nástavby?

Nejlepší odpověď
ivzez

Jaký certifikát?

_______

Doplňuji:

Míníte-li např. oblast překladů a tlumočnictví,
stačí Čechovi státní zkouška ze slovenštiny
a Slovákovi obdobnou zkoušku z češtiny.

V ČR jde (pokud vím) o živnost volnou,
na Slovensku vázanou.

[Pořád mi není jasné, o jaký certifikát by
mělo jít, k čemu by měl sloužit. ]

cochee

Von ten certifikát je taková poměrně pofiderní věc. Slouží k mnoha věcem, například k machrování nebo k utření zadku po velké potřebě, ale jinak nemá celkem žádnou významnou hodnotu. Doporučoval bych, když si ty certifikáty budeš doma tisknout, tak na toaleťák, nebudou tak škrábat.

Rokio

ivzez: Myslím si, že minerz měl na mysli jazykový certifikát z češtiny a slovenštiny.

anonym

Rokio: Díky. To slovo mi nějak vypadlo.

ivzez

Omlouvám se, při doplnění jsem text odpovědi ještě upravovala a neuhlídala, že mi po opravě nodpovídá skloňování. Snad to bude srozumitelné i tak.

Že míníte jazykový certifikát, jsem věděla, ale pořád mi není jasné, jaký → k čemu by měl sloužit.