Dumbo

Může být rostlina homosexuál?

Nejlepší odpověď
led

Homo = človek
Je rastlina človek:
1 – ak ste odpovedali „ano“, potom aj rastlina môže byť homosexual, čo ale najprv musíte dokázať a možno tak získate aj Nobelovú cenu za biologiu
2 – ak odpoviete „nie“, odpoveď je správna.

Další odpovědi
briketka10

ne, rostliny nemají sex, jako lidé,
ale rozmnožují se pohlavně jinak :
http://is.muni­.cz/do/rect/el/es­tud/prif/js13/ge­netika/web/pa­ges/06-generativni-vyvoj-determinace-pohlavi.html

mosoj

94 % rostlin je jednodomých. Mají samčí tak samičí orgány. Se mají heč.
Doplňuji:
Takovou potřebu mají jenom lidé. A kdoví zdali to je tak.

www

NE !!
Zjisti si význam slova ‚homo‘ a pochopíš 🙂
Pokud se ptáš na něco jiného, upřesni otázku.

Dochy

U rostlin „homosexuál“ nemá smysl, protože nevím o žádném způsobu, jak by rostlina mohla dát najevo přízeň jiné. To že se liána tulí ke stromu bych nebral jako projev přízně.

A pro některé odpovídající: „HOMO“ ve slově homosexuál neznamená latinsky „člověk“, ale řecky „stejný“. Homogenní směs není směs umíchaná z lidí, ale směs dobře zamíchaná.

Irisa

led:
Homo v tomto případě neznamená člověk, ale stejný
Opak je heterosexuál – tj. orientace na opačné pohlaví (proto Homo jako člověk se píše s velkým písmenem a homo jako předpona s malým)

Podle mě to možné není, to byste musel být botanik a zkoumat to :)

anonym

no jo ale jak by se pak oprcala s jinou kytkou aby měla děti?