Může být hvězda větší jak libovolná planeta či slunce?

Která hvězda je vlastně největší?

Odpovědi
Kepler

V podstatě KAŽDÁ hvězda je větší než libovolná planeta, nepočítáme-li exoty, jako je např. zhroucená neutronová hvězda. Největší známá hvězda VY Canis Majoris má průměr cca 2000 x větší než Slunce. Ovšem 60% hvězd v naší galaxii jsou červení trpaslíci, mnohem menší než Slunce. Astronomové ovšem dokážou určit velikost hvězdy jen pokud patří do naší Galaxie. Kdo ví, jaká monstra jsou v cizích galaxiích.

Drap

Slunce je hvězda, ne příliš velká s porovnáním k ostatním. Která je největší prozatím nikdo neví.