Avatar uživatele
_Lucka_

Může 15-ti leté dítě cestovat do zahraničí pouze na občanský průkaz ?

Doplňuji:
do Slovinska by to šlo ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? suaeda před 4293 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Syd

15letý občan může zrovna tak jako 50letý občan cestovat do Slovinska na občanský průkaz, a to i letecky, jelikož Slovinsko je součástí EU i Schengenu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Michal Kole

Po EU ( Evropské unii – www.europa.eu ) bez problémů, ale pouze po zemi. U letadla kvůli „špatnému“ zákonu je nutný pas

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
briketka10

záleží na tom kam a čemu říkáš zahraničí jinak je nový zákon, že každé malé mimino musí mít pas
do Chorvatska
http://www.go­ogle.cz/#hl=cs&s­client=psy-ab&q=cestov%C3%A1n%C­3%AD+do+chorvat­ska&oq=cestov%C3%A1n%C­3%AD+do+&gs_l=ser­p.1.0.0l4.4443­.9547.0.11920­.13.6.0.1.1.3­.376.1409.0j1j1j3­.5.0...0.0...1c­.SKTpKkJFLbo&pbx=1&bav=o­n.2,or.r_gc.r_pw­.r_qf.,cf.osb&fp=8bfbf57­e75d362c&biw=917&bih=437
http://www.mzv­.cz/jnp/cz/ces­tujeme/index.html

Doplňuji:
pro Syd
Vlastní cestovní pas pro děti platí od 1. července 2012

Děti od července budou muset cestovat přes hranice jedině s vlastním cestovním pasem. Končí doba, kdy si dítě stačilo zapsat na svůj „rodičovský“ pas, tj. POUZE DO 26. června 2012 lze ještě stále cestovat s dětmi ve Vašem pase.

Země, do kterých bude Vaše dítě potřebovat svůj pas jsou např. Egypt, Turecko, Tunisko, Maroko a další země, které nepatří do EU a nejsou součastí Schengenského prostoru.

Dlouho vyřízení cestovního dokladu pro dítě neodkládejte, nemile by Vás mohly zaskočit fronty. Doba vyhotovení cestovního pasu je 30 dnů od data podání žádosti.

Další informace o cestovních pasech nebo jiných dokladech najdete na stránkách Ministerstva vnitra ČR.

Publikováno: 25.06.2012
viz článek:
http://o.invi­a.cz/novinky/2020-vlastni-cestovni-pas-pro-deti-plati-od-1-cervence-2012/

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
alenad

Od června platí nový zákon , že každé dítě co vycestuje do zahraničí , pozor zahraničí je i Slovensko a Polsko :) tak musí mít svůj pas .Já osobně , bych se nerada vracela z hranic domů – jen kvůli tomu , že se mi nechtělo vyřizovat pas .

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Syd

briketka10: Každý 15letý „mimino“ má už občanku. Mimo to i mimina dneska můžou mít občanky, na který můžou po souši cestovat i do Chorvatska.
Michal: To, že nechtěj pouštět do letadla na občanku se týká aktuálně asi právě toho Chorvatska, neni pravda, že by se po zemích EU nedalo cestovat letecky na občanku. Chorvatsko ani neni v EU, natož Schengenu. Jsou ještě země EU, který vyžadujou cestovní pasy – nejsou v Schengenu (Bulharsko, Irsko, Kypr, Rumunsko a Spojené království). Do zemí Schengenu se dá cestovat vždycky na občanku.

před 4293 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

ještě jsem odpovídala před doplněním otázky, tak jsem nevěděla, kam
_Lucka_ bude cestovat, jinak bych se jí ani neptala čemu říká zahraničí :)

před 4293 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek