Kepler

Musíme si pomáhat. Platí to ještě dnes?

Jako kluk si pamatuji, že sousedé si navzájem pomáhali při polních pracích, zvali se na zabíjačky, bez nároku na peněžní odměnu pomáhali na stavbách (klobásky a štamprlata ovšem být musely). Nevlastnili moc majetku, přesto byli spokojení.

Nejlepší odpověď
DoTazatel

Pomáhat si musíme, to jo. Se sousedy je dobré udržovat dobré vztahy, ale příjde na to jak moc se známe, a kde bydíme (na vsi nebo ve městě). Podle mě je lepší si sousedy držet trochu od těla (nemít je za přátele, protože když se pak „znepřátelíte“ je to dost o hubu, když se jedná o člověka hned od vedel nebo od naproti. Pak je plno schválností, nepříjemností, a vlastně je třeba nepříjemné už jen vyjít ven nebo projít kolem domu).
Proto se držím zásady, být s nimi za dobře, zdravit se, občas třeba pomoct, ale potkat se s nimi jen třeba na společenské události, kterou pořádá obec/město – nechodit s nimi jen tak a nekamarádíčkovat. Možná to zní blbě, ale k přátelství je spousta jiných lidí než právě sousedé.

Další odpovědi
aliendrone

Dnes, stejně jako v minulosti. Jen se ta výpomoc trochu posunula ve směru
„Ten dřepí tu a ten zas támhle
a všichni dohromady mají VELKOU moc!“
Jde to i zpívat, známou melodii Werichovy písně snad nemusím odkazovat. ;) :D :D

marci1

Bohužel moc ne. Většina lidí žije ve městech, nemají pole, nechovají prase, nestaví domy. Ale i tak by si měli pomáhat. Pomoci starším lidem s nákupní taškou, nakoupit sousedovi, který má zlomenou nohu, sousedovu dítěti pomoci s látkou ve škole ap. Většina lidí se zavře doma v bytě a kolikrát své sousedy ani nezná, případně je jen pozdraví. Smutné. ☹

ivzez

Pomáhat se dá i v jiných oblastech.
Podle mne je pomoc důležitá stále.