Pokročilý

Musím si vyzvednout úřední dopis od soudu,ale odcizili mi občanský průkaz.Jak to mám řešit?

Ani ne před měsícem mi odcizili kabelku s občanským průkazem.Občanský průkaz policie našla,ale nedala mi ho protože jsem už od obecního úřadu dostala Potvrzení o občanském průkazu.Jelikož moje matka se dostala do psychických problému a zhroutila se zapoměla jsem přes všechny tyto problémy zažádat o nový občanský průkaz.Mezi tím jsem žádala o zvýšení výživného a na poště mi od soudu dopis nedají na potvrzení.A jiný osobní doklad nemám.Jak to mám řešit?Mám zajít k soudu?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Zlatý

Moc nechápu proč vám Policie nevydá váš OP, ale nebudu pátrat :-)

Česká pošta se řídí docela striktními předpisy (viz níže) a je dost možné, že vám dopis nevydá ani na náhradní doklad..., takže vám nezbývá nic jiného než:
a) oslovit Policii a požádat ji o vydání vašeho OP..., pokud vám tento doklad z různých důvodů nebude vydán, tak musíte zajít na Obecní úřad a zde řádným způsobem požádat o vystavení nového OP
b) počkat až se zásilka vrátí zpět k soudu a zde si pak vyžádat její osobní převzetí s tím, že snad Soud uzná jako doklad totožnosti vámi zmiňované Potvrzení o ztrátě OP

------------
čl. 23/1 POŠTOVNÍCH PODMÍNEK:
Prokazování některých podmínek pro dodání:

K prokazování jména a příjmení fyzické osoby(...) lze použít pouze OBČANSKÝ PRŮKAZ, řidičský průkaz vydaný v České republice nebo cestovní doklad vydaný v České republice

Zdroj: http://www.cpost.cz/assets/nas troje/zps.pdf

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 458
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.