adas

Nový řidičák nebo ne?

Nosím brýle na dálku (3 dioptrie), ale v řidičáku je zapsané nemám. Musím si nechat udělat nový, anebo to nevadí a můžu dál jezdit s brýlemi, aniž bych je měla zapsaný?

Odpovědi
Drap

Neni nutné dělat nový řidičák. Řidičák je na celý život, a zrak se může zhoršit kdykoli. A nikd neni dáno, že by se nemohlo řídit s brýlemi

Michal Kole

V tomto případě děláte jen dobře
Bylo by lepší, kdyby to i úředně bylo „OK“

Bohužel oční vady se můžou vyvíjet, vyjí se i kontaktní čočky akorát legislativa jde moc pomalu a vyžaduje „zastarolosti“.

Vždyť kontaktní čočky jsou někdy lepší než brýle tak proč mají extra označení v řiřidčáku mi jasné není.

AndreiRanger

Rohodně můžete jezdit s brýlemi, ikdyž je v řidičáku nemáte – nikdo vás za to popohánět nebude. Horší by to bylo opačně, navíc pokud si necháte do řidičáku zapsat brýle a bude mít čočky potřebujete zvláštní potrvzení…

Kašlat na zbytečnépapírování, ušetříte spoustu peněz i času – hlavně když řídíte zodpovědně.

cukrar

Řidíčák není na celý život.
Pokud nemáte v řp označení že musíte mít brýle, nikdo je po Vás nemůže chtít a nemůže nikomu vadit, že je nosíte.