ladushka

Musim se poté, co jsem se odhlásila z úřadu práce, jít odhlásit i z VZP?

dobry den, když sem nastupovala na úřad práce, šla sem se i hlasit na VZP. Moje otázka je, jestli se musim jit po ukončení mé evidence na úřadu práce odhlásit i na VZP.

Odpovědi
da ny

Odhlašivat se na VZP budete jen při změně pojiš%tovny (často zařizuje nová ZP)
Pokud nastupujete do zaměstnání, nic hlásit nemusíte. Zaměstnavatel za Vás bude VZP odvádět zdravotní pojištění.

luky.1986

Co chcete na VZP odhlasovat? Pokud uz mate nove zamestnani, plati za vas zdravotni pojisteni zamestnavatel a nemusite nikam chodit, to zaridi on. Pouze doporucuji si tel. overit, ze za vas zamestnavatel plati. Pokud zamestnani nemate a UP vam pojisteni z nejakeho duvodu neplati, automaticky vam naskakuje penale a take nikam chodit nemusite. Nebo se pletu a nekdo me opravi. Kazdopadne staci zavolat na VZP a informace vam tam daji presnejsi

JájsemRaibek

Na ÚP vám při vyřazení – odhlášení dali papír o době evidence. Ten odnesete na pojišťovnu, tak jako jste jej nesla, když jste se na ÚP registrovala. Následně už se o nic nestaráte (tedy pokud začínáte pracovat), protože vás zaměstnavatel přihlásí.
Co se týče ověřování zda platí nebo ne, je to vcelku jedno a není to váš problém. Pokud by zaměstnavatel neplatil za vás zdr. pojištění, vy máte smlouvu, kterou prokážete pracovní poměr a jde to mimo vás. Pojišťovna bude vymáhat po něm.
Pokud jste se odhlásila z ÚP a nikam nenastupujete do zaměstnání, přihlásíte se na ZP jako samoplátce-osoba bez příjmů.