Tom20

Musím mít na střelnici zbrojní průkaz?

Pokud tam mám zapůjčenou zbraň

Nejlepší odpověď
anonym

Zbraň si můžeš půjčit na střelnici i bez zbrojáku – stačí dohled obsluhy, připadně majitele zbraně nebo instruktora.
http://forum.gun­shop.cz/p-j-ovani-zbrani-na-st-elnici-t1798.html
http://forum.gun­shop.cz/zbroj­ni-prukaz-pravni-otazky-f9.html
záleží na provozních pravidlech střelnice (provozním řádu), která ale musí vyhovovat zákonným předpisům.
Takže někde dovolují střílet i nedržitelům ZP, někde ne… Někde zapůjčují zbraně, někde ne. Někde dovolí střílet ze zapůjčených zbraní vlastním střelivem, někde ne… je dobré se informovat prvně.
-
Jak jinak získat body ke zkoušce na zbroják

Další odpovědi
huxa

u nás nepotřebuješ průkaz a dokonce nemusíš mít ani 18 ani 15 let :) pořádá se zde dvakrát do roka den otevřených dveří s heslem „zbraně dětem“ a normálně tam uvidíš desetileté caparty, jak se snaží s m9 či s něčím silnějším strefit se do terče ;)

Mapel

Zbrojí průkaz ti slouží k povolení držet (vlastnit) zbraň. Na střelnici si jí půjčuješ.