Pomelo74

Musím mít i nějakou speciální střední školu,pro to,abych,se mohla stát herečkou,nebo stačí VŠMU ?

A jaké bych měla mít předpoklady pro herectví?
Nevadí,že jsem stydlivá?

Nejlepší odpověď
annas

Konzervatoř – dramatický obor. Pak je možné pokračovat i na VŠ.

Další odpovědi
Ella

DAMU, FAMU, JAMU a tyhlety podobné.
No já nevím – stydlivost se v herectví příliš nenosí – pokud se stydíte před lidmi, tak z vás dobrá herečka být nikdy nemůže.

Předpoklady? Tak rozhodně neuškodí nějaký ten přirozený talent, příjemný obličej a vystupování, schopnost střídat výrazy, umět „prožít“ scénu – křičet, brečet, prát se a nesmát se při tom, jazykové schopnosti, pohybové nadání – abyste nezakopla o každý kabel :D a řekla bych že i sebevědomí je důležité

arygnoc

herečkou můžete být i bez vzdělání (máte talent).

herecká škola (DAMU, JAMU a jiné …AMU) vás naučí dikci, tanci, jazkxykovému projevu etc.