Pokročilý

musí se při změně hardwaru počítače přeinstalovat systém?

když se bude v počítači vyměňovat hardware jako procesor, základní deska, grafická karta, paměti.. musí se pak přeinstalovat operační systém? ano/ne a proč?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Pokud nejste IT, asi to nepůjde jen tam vysvětlit, určitě je pak lepší reinstal. Přítel dělá managera IT a tak jako tak při takové komplexní výměne reinstaluje, je to lepší :)

Další odpovědi:

Pokročilý

U linuxu to jde.Windows je na tom složitěji.Při instalaci se konfiguruje podle hardweru hlavně podle zákl.desky a dysků.Tohle byste musel umět změnit.Pokud nemáte dost znalostí tak sehnat někoho kdo vám systém na nové desce rozchodí.Nebo se smířit s přeinstalováním systému.

Zlatý

Pokud máte systém legální, musíte před rozebráním staré sestavy odinstalovat ovladače ke starému HW a nechat jen nativní. Po výměně komponent nabootujete ze starého disku a nainstalujete nové ovladače.

Zlatý

Doplním, že Vám při při výměnu hardawru pravděpodobně spadne aktivace a budete muset jej znovu aktivovat nebo zavolat na aktivační linku Microsoftu (800100074) a "uprosit" je, že jsem upgradoval, aby Vám aktivaci povolili.

Pokud máte OEM verzi ta je na hardware dost vázaná tak asi nastane problém a budete muset si koupit novou licenci

Pokročilý

Já nedávno kupoval nový procesor, kvůli němu novou základní desku a kvuli ní i nové paměti. Tedy v podstatě jsem vyměnil všechny základní komponenty a windows najely bez problémů. Teď nevím, jestli jsem nemusel přeinstalovat nějaké drivery (k motherboardu), ale rozhodně to bylo až v prostředí Windows po jejich najetí, tedy žádný reinstall se nekonal. Jestli to však bude tvůj případ říct nedokážu.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 950
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 819
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.