Avatar uživatele
zjentek

Musí příchozí pošta s e-adresou (odesílatele) určitý konkrétní schránky být nutně odeslána z tý samý schránky?

Také otázce nerozumím ;), ale… do boxu(e-mail) mně přišla zpráva, která byla odeslána z úplně toho samýho boxu, do kterýho přišla, tatáž identická adresa, takže, musel to dotyčný subjekt odeslat z toho samýho mýho boxu? Nebo existuje i jiná finta? Moc tomu nerozumím a chápu to jedině tak, že mi, někde na síti, subjekt leze do boxu skrz mý heslo a tedy má přístup! Nebo je to i jinak? Dík.

Ad Klapkoth: Nechtělo by se ti se trochu rozepsat? Jak? Proč? A co z toho dotyčný odesílatel tedy má, že svým emailem ve mne zbytečně vzbudí nějaký podezření?
Jednou mi taky přišel e-mail, kde nebylo vůbec nic. To znamená, vůbec nic. Ani adresa. Bylo to čistýý, jako když otevřeš pole „nová zpráva“ a nezačneš ještě psát. To co za fígl? ;)

Zajímavá 0 před 2759 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Klaproth

Přepsat údaje v hlavičce emailu je velice snadné. Přístup do konkrétního emailového účtu není nutný, dá se to lehce udělat z vnějšku (když se to umí).

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

V mejlu a SMTP komunikaci (SMTP – je, trochu zjednodušeně, protokol pro odesílání e-mailů) je položka „from“ obyčejné textové pole. Prakticky si tam kdo chce může napsat co chce. Až lépe zabezpečené SMTP servery přijímají maily jen od svých registrovaných klientů a kontrolují i správnost pole FROM.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

Možná se ještě někdo vyjádří..........

před 2759 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Dochy, a když ta zpráva přišla, ale neměla hlavičku „odkud“???

před 2759 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Jak říkám… je to jen obyčejné textové pole v hlavičce. Může tam být cokoliv a možná tam nemusí být vůbec. Ale to by bylo podezřelé asi i většině SPAM filtrů…

před 2759 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

A mně to přišlo do doručené, ne do spamu.

před 2759 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Tak holt u tebe spam filtr nezareagoval. Buď ho tam nemáš, nebo na tohle nereaguje

před 2759 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

fígl „čistý box“- přeci, když tam „nic není“, tak nikomu ani nijak nepomůžu, ne?

před 2759 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

…se to umí? To je nějaký hekrský sleng?

před 2759 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek