zjentek

Musí příchozí pošta s e-adresou (odesílatele) určitý konkrétní schránky být nutně odeslána z tý samý schránky?

Také otázce nerozumím ;), ale… do boxu(e-mail) mně přišla zpráva, která byla odeslána z úplně toho samýho boxu, do kterýho přišla, tatáž identická adresa, takže, musel to dotyčný subjekt odeslat z toho samýho mýho boxu? Nebo existuje i jiná finta? Moc tomu nerozumím a chápu to jedině tak, že mi, někde na síti, subjekt leze do boxu skrz mý heslo a tedy má přístup! Nebo je to i jinak? Dík.

Ad Klapkoth: Nechtělo by se ti se trochu rozepsat? Jak? Proč? A co z toho dotyčný odesílatel tedy má, že svým emailem ve mne zbytečně vzbudí nějaký podezření?
Jednou mi taky přišel e-mail, kde nebylo vůbec nic. To znamená, vůbec nic. Ani adresa. Bylo to čistýý, jako když otevřeš pole „nová zpráva“ a nezačneš ještě psát. To co za fígl? ;)

Odpovědi
Klaproth

Přepsat údaje v hlavičce emailu je velice snadné. Přístup do konkrétního emailového účtu není nutný, dá se to lehce udělat z vnějšku (když se to umí).

Dochy

V mejlu a SMTP komunikaci (SMTP – je, trochu zjednodušeně, protokol pro odesílání e-mailů) je položka „from“ obyčejné textové pole. Prakticky si tam kdo chce může napsat co chce. Až lépe zabezpečené SMTP servery přijímají maily jen od svých registrovaných klientů a kontrolují i správnost pole FROM.

zjentek

Možná se ještě někdo vyjádří..........

zjentek

Dochy, a když ta zpráva přišla, ale neměla hlavičku „odkud“???

Dochy

Jak říkám… je to jen obyčejné textové pole v hlavičce. Může tam být cokoliv a možná tam nemusí být vůbec. Ale to by bylo podezřelé asi i většině SPAM filtrů…

zjentek

A mně to přišlo do doručené, ne do spamu.

Dochy

Tak holt u tebe spam filtr nezareagoval. Buď ho tam nemáš, nebo na tohle nereaguje

zjentek

fígl „čistý box“- přeci, když tam „nic není“, tak nikomu ani nijak nepomůžu, ne?

zjentek

…se to umí? To je nějaký hekrský sleng?