Avatar uživatele
Registrovaný

musí mít občanské sdružení předsedu nebo může mít jen tvz. představenstvo

jakou formou změnit stanovy občanského sdružení, pokud již nechce mít předsedu.
Stačí svolat valnou hromadu?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

I. zda musí mít vaše občanské sdružení předsedu, tak to určují stanovy..., pokud to zde uvedeno není, tak předseda být nemusí
- ale ze stanov musí být zřejmé jakým způsobem je sdružení zastupováno navenek (viz § § zákona o sdružování občanů)

Zákon č. 83/1990 Sb. o sdružování občanů
§ 6
2.d) orgány sdružení, způsob jejich
ustavování, určení orgánů a funkcionářů oprávněných jednat jménem sdružení,

3. Pokud stanovy neurčují něco jiného, jedná jménem sdružení až do vytvoření orgánů uvedených v odstavci 2 písm. d) přípravný výbor.

--------

II. Ano, stačí svolat valnou hromadu a zde příslušným způsobem změnit stanovy
- valné hromadě musí být přítomen notář
- notářský zápis se pak odešle na Ministerstvo vnitra

-----------
§ 11/1 Změnu stanov oznámí sdružení písemně ministerstvu do 15 dnů od jejího schválení a připojí ve dvojím vyhotovení text změny.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 458
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.