Monyszek

Musí k tomu být můj souhlas?

Nedávno otec přepsal dům na mě. Kdyby nastala třeba situace, že by ho chtěl nechat přepsat zpátky, musí k tomu mít můj souhlas?

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud byste se nedomluvili na vrácení domu (pravděpodbně „daru“), tak by otec musel v případě, že by dům chtěl vrátit, prokázat, že se k němu jako k dárci chováš zvlášť zavrženíhodným způsobem, neplníš ujednání darovací smlouvy a s darem nakládáš způsobem, který jeho hodnotu poškozuje. Není jednoduché toto vše prokázat a rozhodnout by o vrácení daru musel soud. V tom případě by Tvůj souhlas zapotřebí nebyl.