loosi

Jak dát soudu vědět, že došlo k mimosoudnímu vyrovnání? Musí to být písemně? Děkuji

Nejlepší odpověď
Fidel

Pokud jste žalobce, napíšete na soud dopis, ve kterém uvedete, že žalobu berete zpět, neboť došlo k dohodě na vašem nároku. Soud vydá usnesení, ve kterém řízení zastaví.

Pokud jste žalovaný, musíte požádat žalobce, aby učinil viz výše, příp. kdyby došlo na jednání u soudu, oznámíte soudu, že věc považujete za uzavřenou, protože…

Další odpovědi
dave6

  • vždycky písemně
  • je jedno, kdo to pošle
  • musí tam být souhlas 2. strany

jaza

Musíte doporučeně zaslat soudu /nebo podat na podatelně/ žádost o zrušení žaloby. K tomu musíte doložit notářsky ověřenou/dělají to i soudu v podatelně/, kopii z mimosoudního vyrovnání. K tomu by mohl být přiložen dodatek věřitele, že se zpětvzetím žaloby souhlasí. Správně by měl žalobu vzít zpět věřitel, ale v dnešní hektické době si raději vyřizujte věci sám. Pokud však nebudete mít souhlas věřitele se zpětvzetím žaloby, tak Vaším podáním žaloba zrušena nebude. Soud bude reagovat a vyzve věřitele, aby žalobu vzal zpět, čímž se věci pohnou.

stela

Tak k tomu bych dodala jen to.Ze ted řeším případ,kdy bylo podáno trestné oznámení.V rozmezy 14 dnu,bylo písemně sepsáno poškozeným že mu byla škoda v plné výši uhrazena a že stahuje obvinění.A stejně se to řeší a bude to postupovat k státnímu zástupci.I když je vše sepsáno o stáhnutí a vyrovnání škody.Takže bude záležet na soudci jestli to celé zastaví.Ale z info od policie vím že i když je to uhrazené a písemně stáhnuté.Tak stejně se to bude řešit,pro trestý čin…Takže to zkuste sepsat a poslat a bude záležet na samotném soudci,jestli to zruší.To je muj názor.