Avatar uživatele
Zlatý

Musí cyklista i v této bundě natáhnout ruku při odbočování, nebo stačí blinkr?

http://www.novinky.cz/…

Zcela jistě chválím reflexní bundu, jen si říkám, jak je na tom ohledně zákona o provozu na pozemních komunikacích, ten říká, že cyklista musí natáhnout při odbočování ruku a tím dá znamení o změně směru jízdy.

Co si budeme namlouvat, polovina zákon nečetla, tak znamení nedává a ten co ho dává, tak mnohdy jen "vytočí malíček" a odbočí:-(((

Jak myslíte, že na tom bude tato bunda, bude stačit "zapnout blinkr"?

Všem předem děkuji za odpověď:-)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Avatar uživatele
Bronzový

Mám za to, že povinnost dát znamení o odbočení rukou platí i v takovéto bundě. Jednak vozidlo tj. kolo není vybaveno směrovými světly, vybaven je cyklista, jednak vzdálenost světel, které má cyklista na zadku, nemusí být z větší vzdálenosti dostatečná k tomu, aby šlo rozeznat, zda se jedná o znamení o změně směru jízdy a v jakém směru nebo zda jde, jak píše kolega mowla, o "barevnou hudbu". Z fotografií v odkazu není zřejmé, zda má bunda směrovky i na manžetách na zápěstí, což by asi mít měla - za ty prachy. Blikající upažená ruka by už měla být jednoznačná.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

Jelikož cyklista NENÍ vybaven směrovými světly, dle vyhlášky 341/2001, musí ukazovat paží.


Avatar uživatele
Zlatý

Ty jooo ! Hezká cena za bundičku. Myslím, že tyto "světlušky" se asi nechytí. Dost cyklistů nemá ani odrazku za pár korun. A stejně tu ruku bude muset zvednout ! :-))


Avatar uživatele

Spolehnul bych se na §30, pís. 3 - "Znamení o změně směru jízdy se dává směrovými světly. Není-li jimi vozidlo vybaveno nebo při jejich poruše, dává se znamení upažením."
Takže - je-li cyklista vybaven, může i jen blikat...
Ovšem - já být oním cyklistou, dal bych si pozor, aby to řidič/i za mnou nebral/i jako barevnou hudbu...
:-D


Avatar uživatele
Stříbrný

mowla: "Znamení o změně směru jízdy se dává směrovými světly. Není-li jimi VOZIDLO vybaveno nebo při jejich poruše, dává se znamení upažením."
VOZIDLO, ne jezdec. Takze hezky vyhozenych sto tacu, ale z pohledu zakona k nicemu.
Doplňuji:
Na iHned meli malou chybicku - do cenovky se jim vetrela jedna nula navic. Proto mi spadla celist.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4396
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2476
Zlatý briketka10 2269
Zlatý annas 1828
Zlatý quentos 1548
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1519
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1427

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.