Jimi Gilmour

Môže sa islam považovať za najsilnejšiu vieru?

Môže sa islam považovať za najsilnejšiu vieru? Ked veriaci v mene Alaha páchajú vraždy a odpaluju sa?

Nejlepší odpověď
klumprt

Islám není víra, ale náboženství. V podstatě je to obyčejná ideologie s nadpřirozenými prvky a silně dogmatická.
Z pohledu teorie memů jde o komplex memů, memplex, výsledek memetické evoluce. Podobně jako v biologické evoluci funguje to, že se ujmou a rozšiřují nejúspěšnější memplexy. V tomto smyslu islám silný je.
To že se ve jménu islámu páchá násilí, není znakem síly. Násilí se páchá vždy, když jsou v ideologiích přítomná nějaká dogmata. Ať už je to o Mohamedovi coby posledním prorokovi, nebo o vzkříšení Krista, nadřazenosti árijské rasy nebo dějinném poslání dělnické třídy.

Další odpovědi
Drap

Ne nemůže. Podle toho se síla víry měřit nedá.

EKSOT123

Podle subjektivního pozorování mých muslimských spolupracovníků, má samotná víra,tj. každodenní modleníse, dodržování půstu a dalších pravidel, příznivý vliv na osobnost člověka. Takoví muslimové jsou přátelštější a radostnější,než muslimové, kteří tomu moc nedají.
Horší je samotné učení islámu – kdo se tomu moc věnuje, zničí mu to charakter. Protože chyby nauky – rozpory nauky od hlasu srdce a svědomí muslimové nejsou schopni rozpoznat. Jelikož Mohameda jsou povinni milovat víc, než své rodiče. A tak nějaká „pravda“ nemá šanci, islám je k pravdě extrémně hluchý, vůbec s ní neumí pracovat. (Můj dojem) Ale chápu islám jako kladivo na upadající křesťanství. Podle některých jejich proroctví muslimové jednou zničí a potrestají celý bezbožný Západ.

Anikitos

Žádná víra se nedá označit jako nejsilnější. Každé náboženství je souborem nějakých myšlenek, teorií a příběhů. Záleží pak jen na jedincích jakou mají oni víru, a jak si co vykládají.

Žádné náboženství není špatné ani nekáže nic zlého, to jen lidi jsou někdy blbí a špatně si něco interpretují.

S takovou by bylo křesťanství nejsilnější vírou — všechny svaté války, všechny inkvizice, asketismus, pronásledování a zabíjení všech nekřesťanů (christianizace), všichni fanatičtí vůdci ve středověku + jejich idee a dogmata, upalování, otroctví, atd…

Teroristé a jiní extrémisté nemají co dočinění s vírou, ale se slabou a fixní myslí, s nedostatkem vzdělání a dobré výchovy anebo zmanipulováním (což je ovšem taky na základě slabé mysli). Jejich zvrhlá povaha a následné činy si jen berou víru/náboženství jako omluvu pro to, co dělají (kdyby to nedělali kvůli své víře, dělali by to kvůli něčemu jinému, ale zcela jistě by TO dělali).

ivzez

Islám není víra, jde o náboženství, což je potřeba oddělit od víry.

Žádná víra ani náboženství není nejsilnější.
Podle počtu věřících, kteří se hlásí k tomu kterému vyznání, by se
dalo mluvit nejpočetnějším nebo nejméně početném náboženství.

Rokio

Islám je každopádně víra, kde je nejvíce násilných věřících, což zapříčiňuje jejich vykládání Koránu.

Roman71

Sílu víry bych viděl v tom, že věřící bojuje aktivně proti jakémukoliv projevu násilí tím, že ho nepáchá. V tomto je islám slabý, protože věřící muslimové berou spravedlnost do vlastních rukou a ve jménu Aláha páchají zlo. A násilí, jak je všeobecně známo, plodí zase jen násilí.

anonym

Nejsilnější není ale rozhodně trpí tou iluzí a tak vštěpuje svým ovečkám skrze „svaté písmo“ že za víru a její šíření musí bojovat a ty co nesouhlasí v podstatě likvidovat. Tímto bohužel ale netrpí jen fantatičtí zastánci prolínání islámu, politiky a školství, tímhle trpí prakticky všechna světová náboženství, dříve či později dospějí k závěru že musí ostatní spasit mečem nebo bombou … křesťanství na tom bývalo úplně stejně, dnes už je naštěstí vliv křesťanství slabý a tak už si tolik příslušné církve netroufají prosazovat své zájmy silou, dnes už jen hrozí plameny pekelnými ale naštěstí nechávají ateisty už na pokoji. Snad k tomu islám jednou také dospěje, no bude muset …

ivzez

@Rokio,
šlo by to prosím srozumitelně?