Mohu vystavit zrcadlovku přímému slunečnímu světlu, aniž bych ji nějak poškodil?

mám na ní nasazený jen UV filt

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Stříbrný

Ano, můžeš. Můj fotoaparát jsem přímému slunečnímu světlu vystavil mnohokrát a nikdy se nic nestalo.

Další odpovědi:

Zlatý

Chceš fotit Slunce?
No - nedoporučuju... Pořiď si filtr.
Nevhodnou expozicí si ´propálíš´ snímač (nebo film).
___
Pokud se ti ale jedná a položení foťáku na sluncem ozářený palouček, bude trvat dost dloho, než se nebezpečně přehřeje...
;-)

Zlatý

Nejlepší bude ji během dne uschovat ve spodní přihrádce té almary vzadu ve sklepě.

Bronzový

Při slabším světlu ano (východ, západ nebo v zimě), při silnějším a delší závěrce může dojít k poškození, ale osobně bych to neviděl až tak tragicky...ještě jde o velikost snímače, na kterou se rozprostře světlo z objektivu, světlost objektivu, jestli máš zaostřeno na objekt v nekonečnu nebo na makro (aby ti to neudělalo ze slunce bod na čipu)...
Jestli chceš fotit slunce, doporučuji jako lowcost variantu svářečské sklíčko přilepit na starý uv filtr a hrát se s expozicí.

Obecně ale jde říci, že tato možnost tady existuje...lze poškodit čip zrcadlovky při vystavení přímému slunci.

Zlatý

Gego zase jsi ulétl. Jak asi vznikají západovky a východovky ?
Fotí se přímo !!!!!!
Nebo snímky v protisvětle. Běžně bývá v záběru Slunce. Přímou expozici Slunce je nesmysl provádět, ale i tehdy by to krátká doba expozice zachránila.

Diskuze k otázce

Zlatý

gecco

Mosoji -> ještěže jste nenapsal ´výpadovky a záchodovky´...
:-DDD
___
Vy mne opravdu dokážete pobavit - svou potřebou ´rejpat´ do mých odpovědí...
..."západovky a východovky"... - se fotí s filtrem (tedy ´běžně´ a pokud má být fotka dobrá); minimálně s polarizačním, lépe se SKY - pro odstranění oparu (nééé ze rtu, z fotky, pokud cílem fotografa není foto inverze - a i pak je polarizační vhodný)
..."snímky v protisvětle"... - v záběru je Slunce (protisvětlo) zacloněno ´objektem´ (tedy nejde o přímé ´zaměření´ Slunce)
..."by to krátká doba expozice zachránila"... - a nebo taky ne - a to nevíte ani vy ani já, nevíme, o jaký záběr mělo jít - a s ohledem na možný dotaz na focení zatmění by byla volba filtru rozumná
___
Na komolení mého nicku už jsem si zvyk´, mne nerozházíte...
:-DDD

Zajímavé otázky v kategorii Věda

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2732
Zlatý quentos 1320
Zlatý mosoj 1304
Zlatý Drap 962
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 603
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 536
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 483

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.