Avatar uživatele
zjentek

Mohu na kola vozu „obout“ pneumatiky jinýho rozměru, než jsou ty originální, určený od výrobce vozu?

Na naší nákupní tašce (Mazda2) jsou pneu 175/65/R14. Známý daruje nové pneu Barum Continental, ne protektory, o rozměrech 165/65/R14. Můžu do nich bez problémů naši tašku obout? Nerad bych, aby se někde protrhla nebo co a vysypal se mně celej nákup, i s Fanynkou!

Zajímavá 0 před 2752 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Rozhodující je to, co je zapsáno v TP. Připouštějí třeba i užší pneu pro zimu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dubraro

Fakticky tuto záměnu provést můžeš. Bude to fungovat a nic se neprotrhne. Legálně závisí na tom, co je zapsané v TP.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zelí

Ve velkém techničáku máš všechny povolené rozměry pneumatik.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

Ano, můžete. Klidně i jezdit, na silnici to nikdo nepozná, jen na technické ano.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Pokud nejsou psány v techničáku tak nelze – to co radí cukrář je blbost – v případě nehody se bude pojištovna chytat každé maličkosti aby nemusela plnit – při zavinění větší nehody bude pojištovák zjištovat i rozměry pneu – prohlásí že jiný rozměr neměl na voze vůbec být – a nebudou plnit .

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Bruneta84

Jinak ten „pojišťovák“ se nazývá likvidátor.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
cukrar

Kolego Laybore, již jste viděl někdy zápis o nehodě, kdy byli zapsány i rozměry pneumatik: Já tedy nikoliv, a to jsme viděl mnoho spisů.
Znáte jediný případ, že pojištovna neplnila z důvodů jiných roměrů pneumatik? Já ještě nikdy, ale na internetu je tolika povídek, že pojištovna nebude plnit.
Když nedáte přednost, nelze neplnit z důvodů vady vozidla.

před 2751 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Arne1

Spíše když bude on sám poškozený. Přijde technik pověřený pojišťovnou a udělá důkladnou prohlídku.

před 2725 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek