Mohu být vyhozena z úřadu práce , když ze zdravotních důvodů ,nemohu nabízenou práci vykonávat,mám potvrzení lékaře.

Prosím o radu jsem měsíc na ÚP mymo domluvenou návštěvu mě přišla doručenka na zaměstnání na tří směnny provoz i když jsem v papírech vyplnila jednosměnny měla jsem lékařskou zprávu ,kterou jsem měla připravenou na návštěvu ,ale doručenka mě předběhla p dostavila jsem se na doporučené místo s tím ,že nemohu dělat třísměný prorovoz paní si to přečetla ,řekla ,že to mám ukázat na úradu práce a zaškrtla mě ale ,že jsem odmítla z důvodu zdarvotních .tvrdila ,že je to v pořádku ,,mám obavy aby mě nevyhodili........

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Máte-li potvrzení od svého praktického lékaře, může Vás ÚP vyslat na prohlídku
k určenému lékaři. (Potvrzení praktického lékaře se bere spíše jako doporučení,
závazné by bylo potvrzení závodního lékaře nebo potvrzení z kliniky pracovního lékařství.)

Z evidence by Vás ale ÚP vyřadit neměl.

Další odpovědi:

Pokud máte potvrzení od lékaře,že tu práci nebo směny dělat nemůžete,neměli by právo na to vás z evidence uchazečů o zaměsnání vyloučit.

Stříbrný

Pokud máte potvrzení lékaře, že nemůžete vykonávat danou práci, je to zákonná překážka v práci a úřad práce ji musí respektovat.
Něco jiného by bylo, pokud byste práci odmítla jen na základě vašeho nějakého pocitu, že nemůžete práci vykonávat a lékař vám potvrzení nevystaví. To by vás vyřadili.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2420
Zlatý Drap 1491
Zlatý quentos 1220
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.