Mohou dát doktoři na koleno sádru?

Včera jsem se hodně praštila do pravého kolena, které trochu oteklo z levé strany a teď ho nemůžu ohnout a když se ho snažím ohnout tak bolí. Přemýšlím že v pondělí půjdu na chirurgii, ale bojím se co mi s tím udělají a hlavnůe nechci na operaci. Co mi s tím mohou udělat??

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Nemůžeš ho ohnout pravděpodobně proto, že vnitřní otok ohybu kloubu brání. K lékaři jdi hned, na sádru to nebude, nejspíš jen bandáž, nebo ortéza, jak píše badisko. Také nezaškodí koleno ledovat, dát si nohu výš a pár dnů ji šetřit, namazat si ji nějakým gelem typu Voltaren, Ibalgin gel apod.

Další odpovědi:

Zlatý

No jasne jdi az v Pondeli to je jasne ;)...nebo jeste lepe az pristi pondeli ..:D...nic co by delali udelaji rentgen a pak se rozhodnou co bude dal my ti do kolena prez net nevidime a take nejsme doktori ...cim drive ale pujdes tim drive budes mit vysledky a zahajenou lecbu ...nebo taky ne to je fuk ...ale vyhnes se komplikacim ktere mohou nastat tvym neuvazenym odalovanim navstiveni lekare ....treba to nic nebude ale treba taky jo...
Doplňuji:
na koleno sadru spis nee ...ale treba dostanes slusivou ortezu....

S oteklými končetinami se chodí k lékaři hned. Pokud by bylo koleno třeba dát do sádry, tak ji dostaneš na celou nohu, aby kolenní kloub byl v klidu.
Dříve se na taková poranění používal obklad (octan hlinitý) , dnes se jenom leduje.
Každopádně to vyžaduje mít nohu v klidu a chladit, chladit, chladit.
Kdybys měla porušené vazy, tak takové odkládání Ti může přivodit trvalé následky a může se stát, že už nikdy nebude poraněné koleno plně funkční. Jak ale píšeš - klidně to odlož, jde přece o Tvé zdraví.

Zlatý

1. není nutné myslet hned na operaci
2. proč jsi nešla k doktorivi už dnes, když ne včera?
3. udělají ti vyšetření

Stříbrný

Neš dojdeš k doktorovi, elastické obinadlo a ledování, často ti jen vytáhnou vodu z kolena. Nebolí to víc, než to zraněné koleno samo.

Diskuze k otázce

Veolina

Já mám problém s tím že jsem na rodinný dovolený a moji rodiče mi pořád říkaj že to rozchodim že si k doktorovi dojdu v pondělí

Zlatý

badisko

jo a zatim muzes pouzit elasticke obinadlo...

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1606
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1279
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 716
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.