Elisabetth

Mohli byste mi říci něco o Abrahámovi? O jeho vlastnostech a tak? Děkuji.

Nejlepší odpověď
rynek878

Abrahám (původně Abram) – hebrejsky Avraham, Avram (אַבְרָהָם, אַבְרָם‎‎) – „otec množství“, „vznešený otec“, arabsky Ibráhím (إبراهيم‎‎). Je praotcem Izraele. Jeho příběh je popsán v Bibli, Gn 11–25.

Abrahám je líčen jako vzor člověka, který spoléhá na Boží zaslíbení. Od příběhu Abraháma se odvozuje vyvolení Izraele a jeho domácí právo na Kanaán. Všechna tři hlavní monoteistická náboženství, judaismus, křesťanství a islám, se hlásí k Abrahámovi, Židé i Arabové se považují za jeho potomky.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/A­brah%C3%A1m

Další odpovědi
niemand

S tím, že jsou židé i arabové jeho potomky, bych si tak uplně jistý nebyl. Rozdělení bych viděl spíš u některého z jeho potomků. Rozhodně bych doporučil v této souvislosti přečíst víc přímo ze zdroje, než jenom wikipedii. hezký den