Lů18

Mohla bych se přihlásit na učební obor, když mám střední školu s maturitou a problém s přihlášením na ÚP?

Můžu se ještě teď, den před začátkem školního roku přihlásit na učební obor na střední školu? Mám základní školu, mám střední školu s maturitou a pomaturitní studium AJ, bohužel mám menší problém s přihlášením na úřad práce anebo sehnat zaměstnání. Je mi 20 let. Je tu možnost že se mohu přihlásit na učební obor? Popřípadě, jak to co nejdříve udělat, a popřípadě kde sehnat zápisový lístek.
Děkuji za odpovědi a pomoc :)

Odpovědi
annas

Zkuste si pročíst článek.

„Zvýšení kvalifikace po maturitě nemusí nutně znamenat přihlášku na vysokou školu. Střední odborné školy v Jihomoravském kraji nabízejí možnost vyučit se za pouhý rok nebo absolvovat zkrácené maturitní studium v zajímavých oborech. “

https://vzdela­vanivsem.cz/ak­tuality/149-kam-po-maturite-zkuste-to-jinak

--
Kam po maturitě? Zpátky na střední.
http://www.vy­sokeskoly.cz/cla­nek/co-po-maturite-zpatky-na-stredni

Domluvte se s ředitelem školy, na níž byste chtěla studovat, dovíte se určitě víc. On rozhoduje o tom, zda vás přijme, zda má místo. Neznáme konkrétní situaci ani možnosti školy. .

Jenže zítra začíná školní rok. Jedině domluva s ředitelem může vyřešit váš problém.

Drap

Jedině snad po domluvě s konkrétní školou. Obávám se však, že na to bylo třeba myslet o něco dříve.