bobánek

Mohl být Rudolf II.na stopě legendárnímu Golemovi?

Nejlepší odpověď
gepik

Možná i mohl, problém je že, o Golemovi jsou to taky jen pověsti či legendy.

Další odpovědi
Sekenenre

Podle mě je to holý nesmysl. Je na to i důvod a to, že Golem je znám pouze jako výplod židovské mystiky. To znamená ideální ochránce. Z fyziky si snad každý pamatuje, že to, co je ideální, neexistuje. Rudolf II. si pouze mohl myslet na to, že je na stopě Golema, pokud vůbec ho hledal. Jinak Rudolf II. sbíral snad všechno, je možné, že by se o Golemovi dozvěděl třeba od rabína Löwa, ale příjde mě to spíš nepravděpodobné