Usoman

Mohl bych si postavit v lese potají hliněnou chatrč, přestože mi les nepatří?

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=P73REgj-3UE

Nejlepší odpověď
anonym

Musíš si postavit něco za několik milionů a dodatečně na to dostaneš stavební povolení.Pokud postavíš něco za méně, hrozí ti pokuta a buď to budeš muset zbourat ty sám nebo to zbourá stavební úřad na tvé náklady.
A věř, že si nevymýšlím, všechno je zdokumentováno a vysíláno v televizi.
Důchodce si postavil na SVÉM pozemku kozí chlívek za 200tisíc a byl mu zbourán, ruský podnikatel postavil v blízkosti Karlovýchh Varů ruskou veničku bez povolení a na cizím pozemku a NIC ZA TO NEDOSTAL (dodatečně mu to povolili a schválili).A tak bych mohl pokračovat s desítkami staveb za miliony na černo, kdy jim to nakonec povolili a nemuseli nic bourat.

Další odpovědi
sesednizkola

Samozřejmě, že ne.

Dismas

Legální to není, ale kdyby na to nepřišli, tak proč ne?

VeRe1983

Postavit můžeš, zbourat musíš :).

VeRe1983

Nesouhlasil bych s tím, co psal lahny. Vůbec nezáleží na ceně, ale konexích. Takže kdyby byl člověk nějaký kmotr s dlouhými prsty, nemusí si stavět zrovna nějaký palác, prošla by mu i kadibudka. Jen vědět na koho zatlačit a komu strčit do kapsy obálku. Cena stavby je myslím irelevantní.

terry

V takovýto případech se ale konexe rovnají finančním konexím.

Usoman

sesednizkola : A co mi za to hrozí? Nebo jaký zákon porušuji?

gecco

Co bys porušil?? – minimálně Trestní zákoník (poškozování cizí věci), možná Lesní zákon – a nedejbože, aby se někomu v souvislosti s tou chatrčí stal úraz…!