mytus

Mohl by mi prosím někdo poradit, jak se zbavit mravenců ve skleníku

Nejlepší odpověď
annas

Rady už na odpovědích byly, ale nemohu je najít. Okopírovala jsem Vám další:

Máte doma nebo na zahrádce mravence?

Mravenci jsou hmyz, který se dorozumívá feromony (složitými pachovými signály). Pokud jim tyto pachy přerušíte nebo zničíte, máte vyhráno. Nejlepší je pepř, skořice, prášek do pečiva nebo bobkový list. Obsypte místa tam, kde nechcete aby lezli. Díky těmto aromatickým látkám se tam mravenci už neukážou. Kdyby přece jen, tak proces zopakujte.

Pokud máte mravence v bytě: Použijte pastu na zuby. Pastou vymažte skulinky a škvíry kterými lezou. Do rohů místnosti dejte aromatickou látku (pepř, skořice, bobkový list), ale nesmí se po zemi povalovat drobečky pečiva atd. Pak máte vyhráno. Jenže nic není zadarmo, každá mince má dvě strany. Pokud se zbavíte mravenců, nebo je vyženete z míst kam nechcete aby lezli, objeví se vám tam s největší pravděpodobností jiný druh hmyzu (pavouci, rybenky, atd.), které jste tam předtím neměli.

Pokud máte mravence na zahrádce nebo ve skleníku: Pokud si jen tak lezou a nepěstují mšice, tak v tom nevidím problém. Můžete být spíše šťastní, že je tam máte, protože mravenci jsou druhými největšími přemisťovateli zeminy (hned po dešťovkách) u nás. Pokud vám roznášejí mšice na rostliny, je to problém. Na mraveniště ve skleníku je dobrá vřelá voda. Uvařte hrnec vody a ještě vřelou ji nalijte do mraveniště.

Na mšice na rostlinkách platí kyselina citrónová. Vymačkanou šťávou z citrónu (citronádou) potřete listy i stonek, mravenci a mšice by se tam neměli objevit. Ale mějte na paměti, že mravenci jsou všežravci, takže tím, že je máte ve skleníku, zabraňujete nastěhování jiného parazita. Nejekologičtější řešení ohledně skleníku je očistit rostliny kyselinou citrónovou a nasypat mravencům do mističky cukr s vodou.

Mravenci budou mít pravidelný přísun cukru, (ale nedávejte cukru moc, jinak by si zvykli jen na cukr a už by nelovili), takže nebudou potřebovat mšice a vy budete mít skleník bez parazitů.

Chemie je na nic! Nejen mravenci, ale všechen hmyz je proti chemii imunní. Chemií vyhubíte 99 % jedinců ale 1 % přežije a je vůči této látce imunní. Takže je to boj, který nevyhrajete.

Zdroj: http://mraven­ci.wz.cz/

Další odpovědi
panenka

Zde vám posílám odpovědi na vaši otázku tak se podívejte.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/mravenci-ve-skleniku